اخبار  ›  پتروشیمی  ›  رکورد 55 ساله تولید در صنعت    

۱۳۹۷/۱۰/۲۴ ۱۳:۲۰

رکورد 55 ساله تولید در صنعت پتروشیمی ایران شکسته شد


رکورد 55 ساله تولید در صنعت پتروشیمی ایران شکسته شد

برای نخستین بار در تاریخ 55 ساله صنعت پتروشیمی، در طول 9 ماهه نخست امسال با ثبت یک رکورد جدید بیش از 40 میلیون و 500 هزار تن محصول پتروشیمی و پلیمری در کشور تولید شده است.

به گزارش انرژی نیوز به نقل از انجمن صنفی کارفرمائی صنعت پتروشیمی، همزمان با توسعه پارس جنوبی و افزایش ظرفیت تولید و عرضه انواع خوراک گاز و میعانات گازی، برای نخستین بار در تاریخ 55 ساله صنعت پتروشیمی، در طول 9 ماهه نخست امسال با ثبت یک رکورد جدید بیش از 40 میلیون و 500 هزار تن محصول پتروشیمی و پلیمری در کشور تولید شده است.

در 9 ماهه نخست امسال میزان افزایش تولید محصولات پتروشیمی کشور در مقایسه با مدت مشابه پارسال حدود 600 هزار تن افزایش را نشان می دهد که بخشی از این افزایش تولید از پتروشیمی های مسیر خط لوله اتیلن غرب بوده که افزایش تولید و عرضه خوراک اتان و به تبع آن اتیلن منجر به این افزایش تولید شده است.

همزمان با ثبت رکورد تولید در صنعت پتروشیمی، در 9 ماهه نخست امسال حدود 15 میلیون و 710 هزار تن محصول پتروشیمی به ارزش تقریبی 9 میلیارد دلار صادر شده که ارزش محصولات پتروشیمی صادراتی کشور در مقایسه با مدت مشابه پارسال حدود 400 هزار دلار و در مقایسه با مدت مشابه سال 95 حدود 2.5 میلیارد دلار جهش یافته است.

افزایش قیمت نفت خام و به تبع آن تاثیر افزایش قیمت نفت در محدوده 60 دلار بر بازارهای پتروشیمی کی از دلایل افزایش ارزش محصولات پتروشیمی و پلیمری ایران در 9 ماهه نخست امسال بوده است.

علاوه بر این میزان فروش محصولات پتروشیمی و پلیمری به بازارهای داخلی به منظور تکمیل زنجیره ارزش و تامین نیاز صنایع تکمیلی هم با افزایش قابل توجهی در طول 9 ماهه نخست امسال همراه بوده است.

در این راستا در 276 روز نخست امسال، حدود 13 میلیون تن در بازار داخلی عرضه شده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال حدود 50 هزار تن و در مقایسه با کدت مشابه سال 95 حدود 1.5 میلیون تن افزایش را نشان می دهد.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,