اخبار  ›  پتروشیمی  ›  عرضه سهام پتروشیمی نوری تا پایان    

مدیرسرمایه‌گذاری صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس:
۱۳۹۷/۱۰/۲۳ ۱۳:۲۹

عرضه سهام پتروشیمی نوری تا پایان سال 97/ هدف از عرضه سهام جمع‌آوری نقدینگی از بازار است


عرضه سهام پتروشیمی نوری تا پایان سال 97/ هدف از عرضه سهام جمع‌آوری نقدینگی از بازار است

مدیر سرمایه‌گذاری شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس از عرضه سهام پتروشیمی نوری تا پیش از پایان سال جاری خبر داد و گفت: این عرضه به جمع آوری نقدینگی و انتقال سرمایه‌های سرگردان به سمت بازار سرمایه کمک خواهد کرد.

به گزارش انرژی نیوز به نقل از انجمن صنفی صنعت پتروشیمی به نقل از هلدینگ خلیج فارس، «سید نیما فاضلی» درباره عرضه سهام بزرگترین مجتمع آروماتیک صنعت پتروشیمی ایران، با اشاره به طی شدن تمامی مراحل اجرایی برای عرضه سهام پتروشیمی نوری در بورس، گفت: با نهایی شدن توافق میان سهامداران، این سهام تا پایان امسال وارد بازار سرمایه خواهد شد.

مدیر سرمایه‌گذاری شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس با اعلام اینکه علت اصلی به تعویق افتادن عرضه سهام پتروشیمی نوری، عدم توافق میان سهامداران برای عرضه اولیه سهام در بورس بوده است، تصریح کرد: در حال حاضر تمامی مراحل اجرایی از مرحله مقدماتی تا نهایی از سوی این مجموعه برای عرضه سهام پتروشیمی نوری انجام گرفته است و از سوی این شرکت مشکلی برای عرضه وجود ندارد.

به گفته این مقام مسئول نماد پتروشیمی نوری پس از تعهدات لازم توسط سهامدار عمده در بورس تهران درج شد و چنانچه سایر سهامداران موافقت خود را در این‌ خصوص اعلام کنند، عرضه سهام این شرکت در بورس انجام خواهد شد. با پیگیری و هماهنگی‌های انجام شده، می‌توان امیدوار بود تا پایان سال این امر محقق شود.

وی با یادآوری اینکه طبق الزام بورس، باید در روز عرضه اولیه ۱۰ درصد از سهام شرکت پتروشیمی نوری در بورس عرضه شود. چنانچه این تعداد عرضه نشود، مابقی در تعهد سهامداران باقی خواهد ماند، تاکید کرد: از سوی دیگر با توجه به اینکه افشای ارزش و قیمت سهام مورد عرضه جزو اطلاعات محرمانه از سوی سازمان بورس و سهامداران تلقی می‌شود، به محض برگزاری جلسه معارفه این موضوع از سوی سازمان بورس به اطلاع عموم خواهد رسید.

فاضلی، ادامه داد: عوامل زیادی برای استقبال از سهام شرکت پتروشیمی نوری وجود دارد، از جمله آن؛ شرایط بازارهای جهانی نسبت به فروش محصولات و نیز قیمت جهانی نفت است چرا که اینها تابعی از یکدیگر هستند و هرچه قیمت نفت و قیمت محصولات پتروشیمی در بازارهای جهانی افزایش پیدا کند، به نسبت استقبال فعالان و سهامداران نسبت به خرید سهام این شرکت بیشتر خواهد شد.

مدیر سرمایه‌گذاری شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس در پایان خاطرنشان کرد: صرف نظر از ایجاد شفافیت و افشای اطلاعات واقعی و نیز جلب اعتماد مردم نسبت به صنعت پتروشیمی، این عرضه به جمع آوری نقدینگی و انتقال سرمایه‌های سرگردان به سمت بازار سرمایه کمک خواهد کرد.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,