اخبار  ›  ویژه  ›  آقای «زنگنه» سفر مدیر روابط    

انتقاد جدید نماینده سابق ایران در اوپک از وزیر نفت؛
۱۳۹۷/۰۹/۲۵ ۱۱:۴۳

آقای «زنگنه» سفر مدیر روابط عمومی به وین، مصداق صرفه‌جویی است؟/ «انرژی نیوز»: آقای «خطیبی» سلبریتی‌ها هنوز با خاطرات «کورسالن» زندگی می‌کنند


آقای «زنگنه» سفر مدیر روابط عمومی به وین، مصداق صرفه‌جویی است؟/ «انرژی نیوز»: آقای «خطیبی» سلبریتی‌ها هنوز با خاطرات «کورسالن» زندگی می‌کنند

به گزارش خبرنگار انرژی نیوز، نشست 175 اوپک تمام شد، بازار هم با کاهش تولید نفت اوپکی‌ها کنار آمد اما به نظر می‌رسد حاشیه‌های برگزاری این نشست هنوز در ایران به پایان نرسیده است، حاشیه‌هایی که هر روز پر رنگ تر از متن و اصل قضیه می‌شود و دوباره این سوال تکراری شکل می‌گیرد که واقعا برای صنعت نفت ایران «ترامپ» خطرناک تر است یا این جنجال سازی‌هایی که به نظر می‌رسد خط پایانی ندارند.

یک روز انتصاب مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، روز دیگر شل کن و سفت کن‌های قیمت نفت در بازار و امروز پرسش بزرگ منتقدان وزیر نفت این است، آقای «زنگنه» چرا مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت را به همراه خود به نشست اوپک برده اید؟ آیا همراهی مدیرکل روابط عمومی به وزن و قدرت هیات مذاکره کننده ایران در وین افزوده است؟ آقای وزیر آیا سفر مدیرکل با توصیه‌های صرفه جویانه رئیس جمهور تطابق دارد؟

در این بین، «محمدعلی خطیبی» نماینده سابق ایران در اوپک امروز به مهمترین منتقد وزیر نفت تبدیل شده و یکی از محورهای انتقاد او همراهی مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت در نشست 175 اوپک است و در اظهارنظری گفته است: «حضور افراد غیرمرتبط نظیر آقای ختلان و نوری در این شرایط خاص کشور بی‌توجهی به توصیه مقامات کشور به ویژه رئیس محترم جمهور نیست؟»

زمانی که این پرسش کلیدی از سوی مدیری که دست کم سه دهه سابقه خدمت در صنعت نفت را دارد، مطرح می‌شود، ناخداگاه حافظه بلندمدت مان به مهر ماه 1389 پرواز می‌کند و همزمان با طرح این پرسش کلیدی از مهمترین منتقد اوپکی وزیر نفت، مرور وقایع مهرماه 1389 هم چندان خالی از لطف نیست، دوره‌ای که بدون اغراق صنعت نفت در محاصره تحریم‌های هسته‌‌ای قرار داشت.

جناب آقای «خطیبی» شما اطلاع دارید که مهر ماه 1389 چه اتفاقاتی در «کورسالن» وین افتاد و یا با گذشت زمان آن لشکرکشی تاریخی را از یاد برده‌اید؟ اگر امروز وزیر نفت برای حضور در نشست 175 اوپک به درست یا نادرست مدیرکل روابط عمومی، دستیار ویژه و تعدادی از نمایندگان مجلس را به وین برده است که مهرماه 1389، دوره‌ای که مسئولیت هیات عاملی ایران در اوپک به دستان با کفایت شما واگذار شده بود، چشم صنعت نفت به سفر لشکری از هنرمندان، ورزشکاران، گردشگردان و سلبریتی‌ها روشن شد.

نماینده سابق ایران در اوپک زمانی که از صرفه‌جویی و ضرورت کاهش هزینه‌ها به درستی در زمان تحریم به عنوان یک کار واجب یاد می‌کند، چقدر خوب است که در همین ایام که بحث صرفه‌جویی دوباره تیتر رسانه‌های منتقد شده پاسخ بدهند که هزینه سفر آن لشکر هنری، ورزشی و البته سیاه لشکرهایی از مدیران و کارشناسان درجه چندم وزارت نفت به بهانه برگزاری جشن فرهنگی 50 سالگی اوپک به وین چه بود؟ آیا سفر گروه موسیقی رستاک به وین برای حضور در جشن فرهنگی با هزینه وزارت نفت در شرایط تحریم، نقض صرفه‌جویی نبود؟ هزینه سفر گروه چندین نفره باستانی کاران از کجا تامین شد؟ هنرمندان و چهره‌هایی که تحت عنوان گردشگر به وین رفتند تا صندلی‌های خالی را پر کنند اما همه آنها در بازارها گرفتار شدند و به مراسم نرسیدند با هزینه شخصی خود را به اتریش رسانده بودند؟

زمانی که امروز در گفتگو با یکی از خبرگزاری‌ها از ضرورت صرفه‌جویی در شرایط تحریم صحبت می‌کنید، ای کاش می دانستید که با این صحبت‌های سنجیده داغ دل ما را دوباره تازه می‌کنید. ای کاش همه هزینه‌ها برگزاری جشن فرهنگی ایران به بهانه پنجاه سالگی اوپک در وین بود، جشن باشکوهی را که در تهران به همین بهانه گرفته شد و کیک‌های چند طبقه‌ای که بریدند و مهمانانی که از چهار گوشه آفریقا و کشورهای همسایه در هتل‌‌های پنج ستاره تهران اسکان داده شدند و ریخت و پاش‌هایی که به اسم پنجاه سالگی اوپک در تهران انجام شد با کدام معیار صرفه‌جویی و مدیریت منابع در دوران تحریم قابل سنجش و ارزیابی است؟ احتمالا نمی‌خواهید که هزینه  این سفرها، نمایش‌ها و جشن‌ها را به پای برکات نفت 100 دلاری بنویسید؟

اگر سفر مدیرکل روابط عمومی و دستیار ویژه وزیر نفت به نشست 175 اوپک نقض سیاست‌های صرفه جویی است، بر روی هزینه هایی که در جشن‌های پنجاه سالگی اوپک توسط وزارت نفت در سال 1389 انجام شد چه اسمی و واژه‌ای می‌توان گذاشت. نماینده محترم سابق ایران در اوپک همان طوری که امروز اشاره کردید سؤالات دیگری نیز افکار عمومی از وزارت نفت‌های این دوره و آن دوره دارند که حوصله آن در این بحث نیست و مثنوی هفتاد من کاغذ است پس اجازه بدهید قضاوت را به تاریخ واگذار کنیم و داغ این دل سوخته را بیش از این تازه نکنیم ...بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,