اخبار  ›  بین‌الملل  ›  شرکت PGNiG لهستان از توسعه میدان    

لهستانی‌ها تو زرد از آب درآمدند؛
۱۳۹۷/۰۲/۲۹ ۱۱:۴۲

شرکت PGNiG لهستان از توسعه میدان نفتی «سومار» انصراف داد/ قائم مقام «پی‌جی نیگ»: با خروج آمریکا از برجام نمی‌توانیم ریسک کنیم


شرکت PGNiG لهستان از توسعه میدان نفتی «سومار» انصراف داد/ قائم مقام «پی‌جی نیگ»: با خروج آمریکا از برجام نمی‌توانیم ریسک کنیم

همزمان با خروج آمریکا از برجام، شرکت PGNiG لهستان از توسعه میدان نفتی «سومار» انصراف دا
به گزارش خبرنگار انرژی نیوز، شرکت نفتی پی جی نیگ  (PGNiG) لهستان یک شرکت نام آشنا در صنعت نفت و گاز ایران است اما شهرت این شرکت لهستانی نه به دلیل توان بالای فنی، عملیاتی و یا تکنولوژیکی بلکه به دلیل وقت کشی و تاخیر در پیشبرد روند مذاکره با شرکت ملی نفت ایران است.
 
ماجرا از این قرار است که این شرکت لهستانی در دوران تحریم صنعت نفت به مدت چهار سال وقت کشی و دفع الوقت برای توسعه میدان گازی لاوان را در دستور کار قرار داد و در نهایت با دلیل وقت کشی‌های مداوم از ادامه مذاکرات توسعه میدان گازی لاوان توسط مسئولان شرکت ملی نفت ایران کنار گذاشته شد.
 
شرکت پی جی نیگ لهستان از سال ۱۳۸۶ تا ۱۳۹۰ مذاکرات متعددی با شرکت نفت فلات قاره ایران انجام داد و در نهایت پس سال‌ها وقت‌کشی به بهانه تحریم حاضر به همکاری با شرکت ملی نفت ایران نشد.
 
با این وجود آبان ماه 1395 شرکت ملی نفت ایران با این شرکت به عنوان بد قول‌ترین شرکت نفتی لهستان به منظور انجام مطالعه میدان نفتی سومار تفاهم نامه همکاری امضا کرد.
 
با گذشت حدود 1.5 سال از امضای این تفاهم نامه، شرکت «پی‌جی‌نیگ» لهستان امروز اعلام کرد: یک پروژه نفتی خود با ایران را به دلیل ریسک تحریم‌های آمریکا، به حالت تعلیق درآورده است.
 
«ماجیج وژنیاک» قائم مقام این شرکت لهستانی گفت: «ما کار زیادی نمی‌توانیم در ارتباط با قراردامان در ایران بکنیم. در هر لحظه امکان اعمال تحریم‌های (آمریکا) وجود دارد و هیچ کس نمی‌خواهد ریسک کند.»
 
وی افزود: «ما وقتی در حال حفاری و جستجو برای پیدا کردن هیدروکربن‌ها هستیم می‌توانیم ریسک کنیم اما ما درباره سیاست بازی، ریسک نخواهیم پذیرفت».بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,