اخبار  ›  استخدام ومنابع انسانی  ›  ترمیم حقوق کارکنان مدت موقت صنعت    

وزیر نفت در گفتگو با «انرژی نیوز»:
۱۳۹۷/۰۲/۲۷ ۱۷:۵۰

ترمیم حقوق کارکنان مدت موقت صنعت نفت از اول اردیبهشت محاسبه و اعمال می‌شود


ترمیم حقوق کارکنان مدت موقت صنعت نفت از اول اردیبهشت محاسبه و اعمال می‌شود

به گزارش خبرنگار انرژی نیوز، دیشب و درحالی بالغ بر یک ساعت از پایان مراسم امضای قرارداد توسعه میدان نفتی کرنج گذشته بود، خبرنگار «انرژی نیوز» در انتظار خروج وزیر نفت از مهمانسرای کوشک به‌‌منظور پیگیری آخرین وضعیت اجرای طرح ساماندهی و ترمیم حقوق کارکنان مدت موقت صنعت نفت بود.

 

بر این اساس حدود ساعت 21:30 شب با خروج وزیر نفت از سالن مذاکرات، این موضوع را در قالب گفتگویی کوتاهی مطرح کرد که «بیژن زنگنه» وزیر نفت در گفتگو با «انرژی نیوز» با بیان اینکه حسب قولی که دادم از اول اردیبهشت ماه امسال ترمیم و ساماندهی حقوق کارکنان مدت موقت محاطبه و اعمال می‌شود، گفت: احتمالا تا چند روز باقی مانده از اردیبهشت بسته ترمیم حقوق‌ها ابلاغ نشود اما قطعا ما به تفاوت افزایش حقوق‌ها از اول اردیبهشت محاسبه و پرداخت خواهد شد.

 

«مرضیه شاهدائی» قائم مقام وزیر نفت هم در گفتگو با «انرژی نیوز» با بیان اینکه افزایش و ترمیم حقوق کارکنان مدت موقت مشمول کارکنان ستادی و عملیاتی خواهد شد، تصریح کرد: اما قطعا میزان افزایش حقوق برای کارکنان شاغل در مناطق عملیاتی، سختی شغل و بد آب و هوای صنعت نفت بیش از کارکنان شاغل در ستادها خواهد بود.

 

وی در پاسخ به این پرسش انرژی نیوز که دلیل تاخیر در ابلاغ بسته ترمیم حقوق کارکنان مدت موقت صنعت نفت چیست؟ اظهار داشت: هم اکنون در نشست‌های متعددی که با حضور وزیر نفت برگزار شده تمامی جزئیات و کلیات این بسته حمایتی تدوین و تصویب شده است.

 

بانوی اول صنعت نفت ایران با تاکید بر اینکه درش رایط فعلی باید در سامانه های پرداخت حقوق یکسری تغییراتی متناسب با افزایش و ترمیم حقوق ها اعمال شود، تاکید کرد: اعمال این تغییرات در سامانه ها کمی زمان بر شده است.

 

شاهدائی با یادآوری اینکه افزایش حقوق کارکنان مدت موقت صنعت نفت از روز اول اردیبهشت ماه محاسبه خواهد شد، افزود: بنابراین این احتمال وجود دارد که مابه تفاوت افزایش حقوق‌ها به صورت جداگانه خرداد ماه پرداخت شود که پس از آماده سازی بسترها اطلاع رسانی خواهد شد.

 

قائم مقام وزیر نفت با بیان اینکه بسته جامع ساماندهی و ترمیم حقوق کارکنان مدت موقت علاوه بر افزایش حقوق مشمول ارائه یکسری تسهیلات ورزشی، رفاهی، آموزشی و درمانی خواهد شد، گفت: استفاده از امکانات ورزشی، بیمه تکمیلی و ... بخشی از بسته ترمیم حقوق‌ها خواهد بود که جزئیات آن پس از ابلاغ اعلام می شود.

 

وی در پاسخ به پرسش دیگر «انرژی نیوز» مبنی بر نگرانی کارکنان قراردادی در تاخیر در ابلاغ دستورالعمل جدید، خاطرنشان کرد: جای نگرانی نیست و افزایش حقوق ها از اول اردیبهشت ماه محاسبه می شود.

 

قائم مقام وزیر نفت همچنین در خصوص تعیین اضافات شایستگی و عمومی کارکنان رسمی صنعت نفت هم توضیح داد: با توجه به ابلاغ بخشنامه های متعددی از سوی دولت و مجلس هم اکنون در حال جمع بندی برای تعیین اضافات عمومی بوده و اعلام نرخ 6 درصد تا به امروز صحت ندارد زیرا تاکنون هیچ درصدی تعیین و مصوب نشده است.

 

شاهدائی، تاکید کرد: پیش بینی می‌شود با نهایی شدن برخی از بخشنامه‌های ابلاغی از سوی دولت به زودی این موضوع تعیین تکلیف و اعلام شود اما انتشار درصدهای مختلف برای اضافات عمومی در فضای مجازی را تائید نمی‌کنیم.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,