اخبار  ›  پتروشیمی  ›  سفیر اسپانیا تاکید کرد: در ایران    

پس از خروج امریکا از برجام؛
۱۳۹۷/۰۲/۱۹ ۱۷:۴۲

سفیر اسپانیا تاکید کرد: در ایران می مانیم


سفیر اسپانیا تاکید کرد: در ایران می مانیم

سفیر اسپانیا در ایران گفت: شرکت های این کشور اروپایی همکاری های خود را با صنعت پتروشیمی ایران ادامه خواهند داد.

به گزارش انرژی نیوز، رضا نوروز زاده مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی درگفتگو با سفیر اسپانیا در حاشیه بیست و سومین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی بازار ایران را برای کشورهای اروپایی جذاب عنوان کرد و گفت: ایران می تواند پایگاهی برای کشورهای اروپایی باشد که علاوه بر تولید محصول امکان صادرات محصولات به کشورهای منطقه نیز فراهم شود. اسپانیا سال‌ها است که در صنایع ایران حضور دارد و تاکنون شرکای خوبی بودیم. برجام فرصتی برای افزایش حضور شرکت های اروپایی در صنعت ایران شد.
 
وی افزود: با وجود خروج رییس جمهور آمریکا از برجام به نظر می آید که از آغاز فصل تازه همکاری های ایران با شرکت های اروپایی  ناخشنود است. ایران برای همکاری اقتصادی، فنی آمادگی دارد و ویژگی وجود امنیت در ایران در مقابل کشورهای منطقه امکان ایجاد یک تجارت ایمن را برای شرکت های اروپایی فراهم می‌کند. با توجه به موضع گیری مثبت رییس اتحادیه اروپا امیدواریم همکاری ها ادامه یابدو فضای کار و مهندسی بین ایران و اروپا عمق بیشتری یابد.
 
ادواردو لوپس بوسکتس سفیر اسپانیا در ایران نیز در این دیدار ضمن تاکید بر حضور شرکت های اروپایی در صنعت پتروشیمی ایران گفت: در حال حاضر ۱۱شرکت اسپانیایی در این نمایشگاه حضور دارند که از این تعداد ۳شرکت اولین بار است که به نمایشگاه می آیند. با توجه به سخنرانی وزیر نفت ایران مشارکت و شراکت بین اسپانیا و ایران گسترش یافته است. بنابراین با وجود صحبت های ترامپ در مورد برجام اتحادیه اروپا تصمیم گرفته که در این توافق باقی بماند و برنامه‌های همکاری بین شرکت های ایرانی و اسپانیایی ادامه خواهد یافت و ما در ایران می مانیم و حضور شرکت های اسپانیایی در صنعت انرژی ایران قوی تر از گذشته خواهد بود.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,