اخبار  ›  نفت  ›  غیبت شرکت‎های بین‎المللی توسعه    

منوچهری:
۱۳۹۷/۰۲/۱۸ ۱۶:۵۶

غیبت شرکت‎های بین‎المللی توسعه صنعت نفت ایران را متوقف نمی‎کند


غیبت شرکت‎های بین‎المللی توسعه صنعت نفت ایران را متوقف نمی‎کند

معاون شرکت ملی نفت ایران در امور توسعه و مهندسی با تأکید بر توان شرکت های داخلی در توسعه صنعت نفت و گاز گفت: ما اذعان داریم که به شرکت های بین المللی برای سرمایه گذاری نیاز داریم، اما این بدان معنا نیست غیبت این شرکت ها موجب توقف توسعه نفت ایران باشد.

به گزارش انرژی نیوز به نقل از الحزیره، غلامرضا منوچهری در حاشیه بیست و سومین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی با اشاره به حضور شرکت های توانمند ایرانی در حوزه نفت و گاز کشور گفت: شرکت های بسیاری در کشور هستند که سابقه خوبی در حوزه نفت و گاز دارند. این شرکت ها توانایی اجرای پروژه های بالا دست و پایین دست را دارند و سابقه آن ها در داخل کشور این موضوع را ثابت می کند.
 
وی در پاسخ به این سوال که پروژه های توسعه در صورت تحریم دوباره چه می شود، گفت: همچنان که قبلا در دوره تحریم زمانی که شرکت های غربی پروژه های ما در پارس جنوبی را ترک کردند، شرکت های تماما ایرانی به توسعه این پروژه های دریایی پرداختند و در نهایت با موفقیت آن ها را تکمیل کردند، در صورت تحریم دوباره نیز مشکلی برای ما پیش نمی آید.
 
معاون توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران با تأکید بر اینکه حضور سرمایه خارجی نیز برای توسعه صنعت نفت مورد نیاز است، گفت: وزیر محترم نفت در سخنرانی آغازین نمایشگاه اشاره کرد که ما به سرمایه شرکت های بین المللی برای توسعه پروژه هایمان نیاز داریم. بنابراین اگر بزرگ ترین چالش های بین المللی صنعت نفت ایران را نام ببریم اول سرمایه گذاری و دومی فناوری مورد نیاز است.
 
وی در مورد شرایط ایران پس از تحریم احتمالی گفت: اگر تحریم ها بازگردد صنعت نفت ایران متأثر می شود. اما ما قبلا چنین تجربه ای را داشته ایم، بنابراین حتی اگر تحریم ها بازگردد ما نه تنها پروژه های کنونی را دنبال می کنیم، بلکه قرارداد پروژه های جدید را نیز منعقد خواهیم کرد.
 
منوچهری به مدل جدید قرار دادهای نفتی ایران اشاره کرد و گفت: ما مدل جدید این قراردادها را طراحی کردیم که حضور شرکت های ایرانی به شدت در آن مد نظر قرار گرفته است؛ این قراردادها به شرکت های ایرانی امکان می دهد برای حفظ میزان تولید کنونی و همچنین افزایش تولید در ایران فعالیت کنند. شاید نتوانیم سرمایه گذاری های کلان برای هر پروژه تأمین کنیم، اما با تعریف پروژه های کوچک شرکت های داخلی توانایی انجام آن ها را دارند.
 
معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران خطاب به شرکت های بین المللی گفت: همه می دانند که ایران دارنده بیشترین ذخایر نفت و گاز در مجموع است و در کشور ما فرصت های سرمایه گذاری برای میادین توسعه نیافته و حتی میادین نیاز به افزایش تولید وجود دارد و شرکت ها می توانند از این فرصت ها بهره ببرند.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,