اخبار  ›  پتروشیمی  ›  قفل تامین منابع مالی پتروشیم    

با اجرایی شدن مرحله اول افزایش سرمایه؛
۱۳۹۷/۰۲/۱۵ ۱۳:۴۷

قفل تامین منابع مالی پتروشیم زنجان باز می شود


قفل تامین منابع مالی پتروشیم زنجان باز می شود

مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی زنجان با تشریح اقدامات انجام گرفته برای تامین منابع مالی ساخت طرح پتروشیمی زنجان، اعلام کرد: هم اکنو در دوره پذیره‌نویسی اولیه تمام شده و تا پایان اردیبهشت ماه، مرحله اول افزایش سرمایه  به پایان می رسد.

به گزارش انرژی نیوز به نقل از انجمن صنفی کارفرمایی پتروشیمی، «محمدرضا مدیری» درباره آخرین اقدامات انجام شده به منظور تامین منابع مالی طرح پتروشیمی زنجان، گفت: برای ساخت و تکمیل طرح پتروشیمی زنجان به اعتبارات ارزی و ریالی نیاز بوده که کلاً منابع ریالی مورد نیاز طرح پتروشیمی زنجان از آورده سهام‌داران و افزایش سرمایه تأمین می‌شود.

مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی زنجان با اعلام اینکه مجوز افزایش سرمایه را از 1668 میلیارد ریال در دو مرحله به 7000 میلیارد ریال یعنی 700 میلیارد تومان، سال 96 اخذ کرده‌ایم، تصریح کرد: در مرحله اول سرمایه از 1668 به 3500 میلیارد ریال می‌رسد و در مرحله بعد از 3500 به 7000 میلیارد ریال افزایش می‌یابد.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه هم اکنون در میانه افزایش سرمایه مرحله اول یعنی از 1668 به 3500 میلیارد ریال هستیم، افزود: به عبارت دیگر دوره پذیره‌نویسی اولیه تمام شده و به زودی حراج پذیره‌های استفاده نشده صورت می‌گیرد و من فکر می‌کنم تا پایان اردیبهشت ماه امسال، مرحله اول افزایش سرمایه  طرح پتروشیمی زنجان به پایان برسد.

وی با یادآوری اینکه در مرحله بعد و برای سال سوم هم به منابع ریالی نیاز داریم اما براساس مصوبه بانک ملی افزایش سرمایه تا 700 میلیارد تومان تا قبل از بهره‌برداری از پروژه الزام شده است، تاکید کرد: بنابراین مقداری را افزایش سرمایه می‌دهیم و بقیه را از روش‌های دیگر از جمله آوردهسرمایه‌گذاران تأمین خواهیم کرد.

مدیری با بیان اینکه در مورد بخش تأمین منابع مالی ارزی هم یک اعتبار اسنادی به میزان 383 میلیون یورو گشایش خواهد شد که 80 درصد از محل منابع صندوق توسعه ملی و20 درصد آورده پتروشیمی زنجان است، تاکید کرد: اعلام پذیرش صندوق توسعه ملی در 12 شهریور 96 انجام شد و در فرصت شش ماهه مدارکی باید به صندوق ارائه شود که در روزهای آخر این مهلت، ارائه شد و مسیر تصویب مصوبه ارزی را طی می‌کند.

مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی زنجان، خاطرنشان کرد: بنابراین  بعد از مسدودی ارز مورد نیاز نزد بانک مرکزی، باید بقیه کارهای اداری مربوط به گشایش اعتبار اسنادی در بانک ملی، که بانک عامل طرح است، انجام شود.
 بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,