اخبار  ›  پتروشیمی  ›  عربستان جنگ اقتصادی با پتروشیمی    

«مهدوی» دبیرکل انجمن پتروشیمی:
۱۳۹۷/۰۲/۰۴ ۱۳:۰۶

عربستان جنگ اقتصادی با پتروشیمی ایران را آغاز کرد/ سعودی‌ها با خرید سهام پتروشیمی‌ها دنبال قطع روابط کشورها با ایران هستند


عربستان جنگ اقتصادی با پتروشیمی ایران را آغاز کرد/ سعودی‌ها با خرید سهام پتروشیمی‌ها دنبال قطع روابط کشورها با ایران هستند

دبیرکل انجمن صنفی کارفرمائی صنعت پتروشیمی با تاکید بر اینکه عربستان جنگ اقتصادی با پتروشیمی ایران را آغاز کرده است، اعلام کرد: هر کجا که صنایع پتروشیمی ایران فروش و صادرات دارد، عربستان با منابع مالی، روابط و به هر تریب حمله و ورود می‌کنند و به طرق مختلف از جمله خرید سهام پالایشگاه‌ها و پتروشیمی‌ها، تلاش می‌کنند روابط آنها با ایران را قطع و یا سست کنند.

به گزارش انرژی نیوز به نقل از انجمن صنفی کارفرمائی صنعت پتروشیمی ایران، دکتر «احمد مهدوی» درباره اقدامات اخیر عربستان سعودی به منظور ایجاد اختلال در روند توسعه صنعت نفت و پتروشیمی کشور، گفت: در شرایط فعلی بحث جنگ اقتصادی و تجاری است، در جنگ نظامی بمب است ولی در جنگ تجاری و اقتصادی به نوع دیگر اقدام می‌کنند.

دبیرکل انجمن صنفی کارفرمائی صنعت پتروشیمی افزود: هر کجا که صنایع پتروشیمی ایران فروش و صادرات دارد، عربستان با منابع مالی، روابط و به هر تریب حمله و ورود می‌کنند و به طرق مختلف از جمله خرید سهام پالایشگاه‌ها و پتروشیمی‌ها، تلاش می‌کنند روابط آنها با ایران را قطع و یا سست کنند.

این مقام مسئول با اعلام اینکه بنابراین صنعت نفت و پتروشیمی ایران باید برنامه‌ای داشته باشیم و به این حملات تجاری و اقتصادی پاتک بزنیم، تصریح کرد: روند کار این باید باشد که واقعیت‌ها را ببینیم، به اقتصاد داخلی تکیه کنیم، تنگ نظری‌ها را کنار بگذاریم، دشمن منتظر نمانده که صنایع پتروشیمی ایران تولید و صادر کند، آنها به شدت فعال هستند و تلاش می‌کنند جلوی صادرات پتروشیمی و پلیمر ایران را بگیرند.

وی با یادآوری اینکه بنابراین باید مسئولان واقع بینانه کشور را در جنگ اقتصادی ببینند و این موضوع را باور کنند، اظهار داشت: با این رویکرد، برنامه‌ریزی کنند نه اینکه به خاطر یک سنت بالا و پایین قیمت خوراک به فعالان و سرمایه‌گذاران صنعت پتروشیمی بگویند که دنبال رانت هستیم و .... . اگر این طور برخورد نشود، در واقع به گونه‌ای با دشمن همکاری کرده‌اند.

مهدوی با تاکید بر اینکه برای مقاله با دشمن باید هوشمندانه رفتار کنیم، خاطرنشان کرد: استعداد ایرانی وجود دارد ولی باید تقویت شود و ثروت کشور را به میدان اقتصاد بیاوریم که اطمینان و امنیت سرمایه‌گذاری در صنایع مختلف از جمله صنعت استراتژیک و ارزش آفرین پتروشیمی ایجاد کنیم.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,