اخبار  ›  پتروشیمی  ›  رکورد تاریخی تولید در غول پلیمر    

«برنامه‌ریزی» جای خالی «ساسول» را پر کرد؛
۱۳۹۷/۰۱/۱۸ ۰۹:۳۳

رکورد تاریخی تولید در غول پلیمر ایران شکسته شد/ تولید «پلیمر آریاساسول» از مرز 1.760 میلیون تن گذشت


رکورد تاریخی تولید در غول پلیمر ایران شکسته شد/ تولید «پلیمر آریاساسول» از مرز 1.760 میلیون تن گذشت

مدیرعامل شرکت پلیمر آریا ساسول با اشاره به ثبت رکورد تاریخی در پلیمر آریا ساسول، اعلام کرد: سال 96 بیش از یک میلیون و 760 هزار تن محصول تولید شده که یک رکورد جدید در تاریخ ساخت و راه‌اندازی این مجتمع پتروشیمی است.
 

 
به گزارش انرژی نیوز به نقل از انجمن صنفی کارفرمائی صنعت پتروشیمی، با گذشت پنج سال از خروج «ساسول» از مجتمع پتروشیمی پلیمر آریا ساسول، با انجام یک برنامه ریزی دقیق در غیاب ساسول رکورد تاریخی تولید در این کلکسیون محصولات پلیمری ایران شکسته شد.
 
از سوی دیگر درحالی سال 96 رکورد تولید یک میلیون و 760 هزار تن محصول در پلیمر آریا ساسول به ثبت رسیده که پارسال به دلیل اعمال سهمیه‌بندی خوراک اتان و سپس مشکلات فنی در پتروشیمی مبین اکثر مجتمع‌های پتروشیمی عسلویه موفق به ثبت تولید فراتر از 80 تا 85 درصد نشده اند.


 
مدیرعامل شرکت پلیمر آریا ساسول با اعلام اینکه سال 96 برای نخستین بار فراتر از ظرفیت اسمی و طراحی شده پلیمر آریا ساسول محصول تولید شده است، تصریح کرد: تولید تجمعی در این مجتمع پتروشیمی تا پایان سال 1396 به بیش از یک میلیون و 760 هزار تن رسیده که فراتر از 100 درصد است.
 
این مقام مسئول، افزود: سال 1395، تولیدی معادل یک میلیون و 670 هزار تن در پتروشیمی آریا ساسول محقق شد که سال 96 با ثبت یک تولید بی سابقه عملا رکورد بالاترین تولید در این مجتمع پتروشیمی به ثبت رسیده است.
 
وی در تشریح مهمترین دلایل ثبت رکورد جدید تولید در پلیمر آریا ساسول هم توضیح داد: بزرگترین کاری که در سال 96 انجام شد، اجرای برنامه‌ریزی عملیاتی بر اساس پروژه‌های بهبود بوده است.
 
بحرینی با یادآوری اینکه در پلیمر آریا ساسول برنامه بلندمدت را به صورت سالانه برنامه‌ریزی کرده‌ایم و در ادارات مختلف جزئی شده و در نهایت به منافع کارکنان گره خورده است، تاکید کرد: در شرکت پلیمر آریا ساسول، برنامه بلندمدت برای سال 2022 میلادی تدوین شده و بر اساس این چشم انداز، اهداف بلندمدت تعریف، سپس برنامه هر سال مشخص شده و اجرای آن در اولویت برنامه قرار گرفت.
 
به گفته این مقام مسئول در این راستا، در سال 1396 همه 41 دپارتمان سازمان، پروژه‌های بهبود را در راستای اهداف 2022 میلادی تدوین و تعریف کردند. در نهایت 996 پروژه در کل سازمان تعریف شد که 12 پروژه آیتم‌های حیاتی تعریف شد زیرا روی سودآوری، ایمنی، آینده و ریسک تاثیر مستقیم دارند و مدیرعامل خودش بر نحوه اجرای آنها مدیریت می‌کند و برای پیشبرد آنها ماهانه جلسه داشته‌ایم.
 
مدیرعامل پلیمر آریا ساسول با بیان اینکه سال 96 برای اولین بار واحد الفین به صورت مستمر 126 تن در ساعت اتیلن روی ظرفیت طراحی تولید کرده است، تبیین کرد: در پلیمر آریا ساسول به دنبال پایداری و استمرار تولید حداکثری هستیم و گلوگاه‌های تولید اتیلن را برطرف کرده‌ایم.
 
وی با تاکید بر اینکه سال 96 فراتر از ثبت یک رکورد جدید می توانستیم محصول تولید کنیم ولی مقاطع زمانی زیادی بوده که تولید پلیمر آریا ساسول کمتر از این مقدار بوده زیرا خوراک نداشتیم، افزود: با این وجود در ماه‌های بهمن و اسفند مستمر خوراک دریافت کردیم و مستمر تولید انجام شد درحالی که در واحدهای مشابه الفین در کشور چنین تولیدی محقق نشده است.
 
بحرینی، خاطرنشان کرد: از دیگر دستاوردهای سال 96 در پلیمر آریا ساسول را می‌توان ثبت رکورد بالاترین سود خالص ارزی و ریالی نام برد به طوری‌که تا پایان سال 1396 حدود 550 میلیون دلار سود ارزی خالص کسب شد و به رغم افزایش قیمت اتان این سود حاصل شده است.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,