اخبار  ›  پتروشیمی  ›  تولید یک محصول ویژه پلیمری در    

برای نخستین بار در خاورمیانه؛
۱۳۹۷/۰۱/۱۵ ۱۰:۳۰

تولید یک محصول ویژه پلیمری در صنعت پتروشیمی آغاز شد/ پتروشیمی ایران روی دست آمریکا و آلمان بلند شد


تولید یک محصول ویژه پلیمری در صنعت پتروشیمی آغاز شد/ پتروشیمی ایران روی دست آمریکا و آلمان بلند شد
برای نخستین بار در خاورمیانه با تولید محصول جدید و ویژه پلیمری در پتروشیمی کارون عملا صنعت پتروشیمی ایران روی دست تولید محصولات مشابه شرکت‌های DOW و Huntsman آمریکا، BASF آلمان بلند شد.

به گزارش انرژی نیوز به نقل از شاپا (شبکه اطلاع‌رسانی پتروشیمی ایران)، برای نخستین بار در صنعت پتروشیمی ایران محصول جدید و اصلاح شده MDI(متیل دی فنیل دی ایزوسیانات) با نام تجاری LMDI B در مجتمع پتروشیمی کارون تولید و به بازار عرضه شده است.

بر اساس اعلام شرکت پتروشیمی کارون، وجود این گرید خاص در تولید انواع «پری‌پلیمرهای پایه اتری و استری» از جمله پری‌پلیمرهای مورد نیاز زیره کفش و فوم‌هایHR دارای کاربردهای متعدد و متنوعی بوده و با تولید این گرید برای نخستین بار در خاورمیانه، زنجیره ارزش پری‌پلیمرها در صنایع پتروشیمی ایران تکمیل شد.

پیش از این گریدLMDI از خارج از کشور وارد می شد که تولید کنندگان میان دستی صنعت پلی یورتان را با دشواری‌هایی مواجه کرده و سبب خروج ارز زیادی از کشور شده است.

کاربردهای محصول LMDI شامل (زیره کفش، کفپوش‌ها، چسب‌ها و سیلانت‌ها، الاستومرها، پوشش‌ها، سپر خودرو، تایرها، کالاهای تفریحی، کالاهای مکانیکی و ...) است.

گرید LMDI B تولیدی پتروشیمی کارون معادل گریدIsonate ۱۴۳L  شرکت DOW آمریکا، گریدLupranat MM۱۰۳شرکت BASF آلمان، گریدWannate CDMDI ۱۰۰شرکتWanhua   چین، گریدDesmodur  CD-S  شرکت Covestro آلمان و گرید Suprasec ۹۵۶۱شرکت   Huntsman آمریکا است.

این محصول از خانواده پلی کربودایامید بوده و به عنوان متیل دی فنی دی ایزوسیانات اصلاح شده شناخته می شود. محصول مذکور ویسکوزیته پایینی دارد، در دمای اتاق مایع است.این محصول نسبت به ایزوسیانات خام دارای انعطاف بیشتری بوده زنجیره پلی کربودایامید به تثبیت پلیمر در برابر تخریب هیدرولیتیک کمک می کند.

از آنجا که این محصول می تواند به تنهایی یا در ترکیب با پریپلیمرها استفاده شود، عملکرد بالاتر آن سبب ارتقای زمان تخلیه (Demolding Time) نسبت به پریپلیمرهای خطی معمول می شود.ترکیب منحصر به فرد از محتوای MDI اصلاح شده، کربودایامید موجود و حالت مایع این محصول سببِ راحتیِ حمل و نقل، سهولت پردازش و نگهداری بهتر خواصِ فیزیکی بالا در شرایط دشوار آب و هوا و شرایط محیطی می گردد.

به گزارش انرژی نیوز، پتروشیمی کارون اولین تولید کننده ایزوسیاناتها در خاورمیانه بوده که با ظرفیت اسمی 80 هزار تن ایزوسیانات (TDIو MDI) در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر قرار گرفته است.

واحد MDI (متیل دی فنیل دی ایزوسیانات) به عنوان فاز دوم توسعه پتروشیمی کارون دو سال قبل با حضور معاون اول رئیس جمهور افتتاح شد و با بهره برداری از این واحد جدید، دو محصول مهم و استراتژیک شامل MDI  مونومیریک و MDI پلیمریک به سبد تولید محصولات پتروشیمی ایران افزوده شده است.


بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,