اخبار  ›  پالایش و پخش  ›  گرانی دلار دامن مصرف بنزین ایران    

چند آمار عجیب درباره مصرف بنزین نوروزی؛
۱۳۹۷/۰۱/۱۴ ۲۱:۰۶

گرانی دلار دامن مصرف بنزین ایران را گرفت/ ایرانی‌ها 1.6 میلیارد لیتر بنزین برای نوروز سوزاندند


گرانی دلار دامن مصرف بنزین ایران را گرفت/ ایرانی‌ها 1.6 میلیارد لیتر بنزین برای نوروز سوزاندند

به گزارش خبرنگار انرژی نیوز، شکسته شدن رکورد مصرف بنزین مهمترین ویژگی نوروز 97 بوده به طوری‌که از بیست و ششم اسفند ماه 96 تا سیزدهم فروردین امسال حدود یک میلیارد و 680 میلیون لیتر بنزین در کشور مصرف شده است.

متوسط مصرف بنزین در این هفده روز بالغ بر 100 میلیون لیتر در روز بوده و بیست و هشت اسفند پارسال با مصرف 116.4 میلیون لیتر بالاترین میزان مصرف و سیزدهم فروردین امسال با مصرف 79 میلیون لیتر کمترین میزان مصرف بنزین به ثبت رسیده است.

در مجموع در طول چهار روز پایانی اسفند ماه 96 و سیزده روز ایام نوروز مصرف بنزین جهشی نزدیک به 15 درصدی داشته که افزایش قیمت دلار و کاهش سفرهای خارجی در طول تعطیلات نوروز که منجر به افزایش سفرهای داخلی مردم شده مهمترین عامل جهش افسارگسیخته بنزین در طول هفده روز گذشته تاکنون به شمار می‌رود.

از سوی دیگر پیش بینی می‌شود در طول سال 97 هم با توجه به چشم انداز افزایش قیمت دلار و بالا رفتن هزینه‌های خروج از کشور عملا خلا کاهش سفرهای تفریحی خارج کشور با افزایش سفرهای داخلی کامل شود که این موضوع قطعا منجر به ثبت رشد دست کم 10 درصدی بریا مصرف بنزین در سال 97 خواهد شد.

هم اکنون ظرفیت تولید بنزین در ایران حدود 77 میلیون لیتر بوده که در صورت بهره برداری از فاز دوم توسعه پالایشگاه خلیج فارس این ظرفیت به مرز 90 میلیون لیتر در روز افزایش می‌یابد.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,