اخبار  ›  پتروشیمی  ›  کمبود خوراک مهمترین عامل تولید    

قائم مقام انجمن کارفرمائی پتروشیمی:
۱۳۹۷/۰۱/۱۴ ۱۳:۳۹

کمبود خوراک مهمترین عامل تولید از دست رفته پتروشیمی/ سهم کمبود خوراک در کاهش تولید پتروشیمی‌ها به مرز 50 درصد رسید


کمبود خوراک مهمترین عامل تولید از دست رفته پتروشیمی/ سهم کمبود خوراک در کاهش تولید پتروشیمی‌ها به مرز 50 درصد رسید


قائم مقام انجمن صنفی کارفرمائی صنعت پتروشیمی، اعلام کرد: در طول چهار سال گذشته تاکنون عامل 45 تا 47 درصد تولید از دست رفته در صنایع پتروشیمی کشور کمبود و عدم عرضه خوراک کافی بوده است.

به گزارش انرژی نیوز به نقل از
انجمن صنفی کارفرمائی صنعت پتروشیمی، مهندس «فریبرز کریمائی» درباره آخرین وضعیت تولید از دست رفته در صنعت پتروشیمی، گفت: بخشی از تولید از دست رفته در سطح صنعت پتروشیمی مربوط به عدم تامین خوراک مجتمع‌ها است اما این طور نیست که همه تولید از دست رفته در صنعت پتروشیمی مربوط به شرایطی باشه که وزارت نفت مسئولش است.

قائم مقام انجمن صنفی کارفرمائی صنعت پتروشیمی، افزود: نسبت تولید به ظرفیت نصب شده در صنایع پتروشیمی کشور در طول 5 سال گذشته خیلی تغییر نکرده به طوری‌که در سال 1392 حدود 48 درصد تولید از دست رفته در صنعت پتروشیمی ناشی از کمبود خوراک بوده است.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه سال 93 این نسبت به 5/45 درصد، سال 94 به 45 درصد و سال 95 هم حدود 47 درصد بوده است، تصریح کرد: به عبارت ساده تر در طول حدود چهار سال گذشته تاکنون سهم کمبود و کسری تامین خوراک پتروشیمی‌ها در تولید از دست رفته محصولات بین 45 تا 47 درصد متغییر بوده است.

به گفته وی در طول چهار سال گذشته همسو با افزایش ظرفیت تولید و راه اندازی طرح‌های جدید در صنعت پتروشیمی اما کماکان سهم کمبود خوراک در تولید از دست رفته محصولات پتروشیمی بین 45 تا 47 درصد بوده است.

کریمائی با اعلام اینکه سال 1392 ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی در کشور حدود 57 میلیون تن بوده است، تاکید کرد: این ظرفیت پارسال به حدود 62 میلیون تن و در سال 95 به 64 میلیون تن افزایش یافته است.

در همین حال «احمد مهدوی» دبیرکل انجمن صنفی کارفرمائی صنعت پتروشیمی اخیرا از فرمان ویژه رئیس جمهور به وزیر نفت در جلسه ستاد اقتصادی کشور برای تامین پایدار و مطمئن خوراک پتروشیمی‌ها به منظور تولید با بالاترین درصد و افزایش صادرات پتروشیمی‌ها خبر داده است.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,