اخبار  ›  پالایش و پخش  ›  توافق جدید NPC و پالایش و پخش/ عرضه    

خبر خوش برای پتروشیمی‌ها در سال 97؛
۱۳۹۷/۰۱/۰۸ ۱۱:۵۶

توافق جدید NPC و پالایش و پخش/ عرضه خوراک پالایشگاه‌ها به پتروشیمی‌ها افزایش می‌یابد


توافق جدید NPC و پالایش و پخش/ عرضه خوراک پالایشگاه‌ها به پتروشیمی‌ها افزایش می‌یابد

با توافق شرکت ملی صنایع پتروشیمی و پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی، عرضه بیشتر خوراک محصولات پایه اولفینی از سوی پالایشگاه‌های نفت به پتروشیمی‌ها در سال جدید افزایش می‌یابد.

به گزارش انرژی نیوز به نقل از انجمن صنفی کارفرمائی صنعت پتروشیمی ایران، همزمان با آغاز شمارش معکوس برای بهره‌برداری از فاز دوم پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس و افزایش 12 میلیون لیتری تولید روزانه بنزین کشور، پیش بینی می‌شود سال 97 فشار تولید بنزین در پالایشگاه‌های نفت ایران کاهش یابد.

بر این اساس با افزایش تولید بنزین پالایشگاه ستاره خلیج فارس، سایر پالایشگاه‌های نفت ایران فرصت پیدا می‌کنند که به جای تمرکز بر روی تولید بنزین بیشتر، اقدام به تولید سایر محصولات و فرآورده‌های نفتی با با هدف تامین خوراک صنایع پائین دستی نفت و مجتمع‌های پتروشیمی کنند.

در شرایط فعلی پالایشگاه‌های نفت شازند و آبادان به ترتیب از ظرفیت تولید سالانه 180 هزار و 86 هزار تن پروپیلن برخوردارند ضمن آنکه خوراک برخی از پتروشیمی‌ها همچون انواع نفتای ترش و شیرین، اتان، رافینیت، پلاتفرمیت و ... در پالایشگاه‌های نفت تولید می‌شود.

همزمان با مرور این تحولات یک اتفاق شیرین برای صنایع پتروشیمی کشور به ویژه مجتمع های خوراک مایع پتروشیمی در سال 97 افتاده به طوری که «رضا نوروززاده» و «علیرضا صادق‌آبادی» مدیران عامل شرکت‌های ملی صنایع پتروشیمی و پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی بر سر عرضه بیشتر خوراک محصولات پایه اولفینی از سوی پالایشگاه های نفت به پتروشیمی ها در سال جدید به توافق رسیدند.

علاوه بر این در نشست مشترک این دو معاون وزیر نفت، «محسن بهرامی ارضی اقدس» مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت و دبیر کارگروه تنظیم بازار نیز حضور داشت و مقرر شده شرکت‌های ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی تا در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی و حمایت از سرمایه گذاری و تولید داخل، الفین واحدهای پالایشگاهی در اختیار پتروشیمی ها قرار گیرد.

«سید رضا نوروززاده» مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با بیان اینکه استفاده از الفین تولیدی در پالایشگاه‌های نفت کشور در واحدهای پتروشیمی را کاملا اقتصادی دانست و گفت: بهره گیری از این خوراک می‌تواند به ایجاد اشتغال و سرمایه گذاری جدید در واحدهای کوچک کمک کند.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,