اخبار  ›  ویژه  ›  حمله شبانه سارقان به خط لوله    

«انرژی نیوز» خبر می‌دهد؛
۱۳۹۶/۱۲/۲۷ ۱۵:۲۲

حمله شبانه سارقان به خط لوله بزرگ نفت ایران/ دومین پروند نفت‌دزدی در یک‌هفته تشکیل شد


حمله شبانه سارقان به خط لوله بزرگ نفت ایران/ دومین پروند نفت‌دزدی در یک‌هفته تشکیل شد

به گزارش خبرنگار انرژی نیوز، افزایش قیمت نفت به بیش از 60 دلار علاوه بر این خطر افزایش تولید شیل اویل‌ها را تشدید می کند که باید از افزایش سرقت و دزدی نفت هم به عنوان یکی از ریسک های گران شدن بهای طلای سیاه نام برد که دامن اکثر تولیدکنندگان نفت جهان را می گیرد.

بر اساس قانون نوشته رابطه افزایش قیمت نفت و سرقت های نفتی، برای دومین بار در طول یک هفته طرح سرقت نفت از یکی از خطوط لوله نفتی در غرب کشور توسط سارقان نفتی ناکام مانده است.

اخبار تائید شده‌ای نشان می دهد که سارقان با ایجاد کشیک و برنامه ریزی به دنبال سرقت نفت و فرآورده‌های نفتی از خط لوله 16 اینچ برداسپی-کرمانشاه بودند که با اقدام به موقع خط بانان و حراست شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت، پروژه نفت دزدی این باند شکست می خورد.

«وحید آقاجری» با اشاره به اتخاذ تدابیر ویژه و شدید امنیتی از خطوط لوله انتقال نفت و فرآورده نفتی در غرب کشور، گفت: در راستای این برنامه با اعلام آماده‌باش به نیروهای حراست، گشت زنی، بازرسی و حفاظت از حریم خطوط لوله، مراکز انتقال نفت و تاسیسات‌های انتهایی تابعه افزایش یافته است.

سرپرست حراست شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه غرب با بیان اینکه در بازرسی انجام شده از مسیر خط لوله 16 اینچ انتقال نفت و فرآورده نفتی «برداسپی- کرمانشاه» که توسط نیروهای خط بان انجام گرفت؛ رد و آثاری از افراد ناشناس و همچنین رد لاستیک خودرو در اطراف کیلومتر 64 محرز شد که بلافاصله با هماهنکی و پشتیبانی همه جانبه، پیگیری لازم برای شناسایی و دستگیری سارق و یا سارقین برنامه‌ریزی و عملیاتی شد.


این مقام مسئول، افزود: در پایش‌های انجام گرفته مشخص شد، افرادی با استفاده از خودرو در فواصل معین نسبت به بازدید از محل، محیط اطراف و تامین جاده با نورپردازی مناسب اقدام می‌کنند تا از عدم حضور عوامل حراستی و یا انتظامی اطمینان حاصل کنند، غافل از اینکه نیروهای حراست به صورت مستمر تمامی ترددها در این محدوده را رصد و پایش کرده است.

آقاجری با تاکید بر اینکه سارقان شبانه با نصب تجهیزات بر روی شیر بالانس گیت والو مذکور اقدام به برداشت غیر مجاز و سرقت مواد نفتی کردند، یادآور شد: متاسفانه در زمان رسیدن نیروهای انتظامی، خودروی پشتیبان سارقین متوجه حضور آنها شده و قبل از رسیدن ماموران انتظامی با به جا گذاشتن تجهیزات نصب شده متواری می‌‌شوند.

وی با اعلام اینکه با پیگیری و بررسی انجام شده، راننده و نفتکش جاده پیمای در یکی از روستاهای اطراف دستگیر و توقیف می شوند، خاطرنشان کرد: طبق بررسی انجام شده حدود 500 لیتر گازوئیل در نفتکش توقیف شده کشف شده است.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,