اخبار  ›  بازار-اوپک  ›  ایران بزرگترین صادرکننده نفت به    

با وجود بد اخلاقی‌های «ترامپ»؛
۱۳۹۶/۱۲/۲۶ ۲۳:۲۹

ایران بزرگترین صادرکننده نفت به ترکیه شد/ ایران، عربستان را در بازار نفت ترکها هم تحقیر کرد


ایران بزرگترین صادرکننده نفت به ترکیه شد/ ایران، عربستان را در بازار نفت ترکها هم تحقیر کرد

به گزارش خبرنگار انرژی نیوز، پس از فرانسه، اسپانیا، ایتالیا حالا نوبت به بازار نفت ترکیه رسید تا تسلیم بشکه‌های نفت سبک و سنگین ایران شود، تفاوت بازار نفت ترکیه بر خلاف سایر بازارها این بود که شکست عربستان سعودی با وجود تخفیف‌های متعدد قیمت سنگین‌تر بود.

بر اساس گزارش نشریه میس، ایران در سال 2017 میلادی با ثبت بالاترین فروش، بزرگترین تامین کننده نفت ترکیه شده و نکته قابل تامل آن است که همزمان با کاهش فروش و صادرات نفت همه رقبا حجم فروش نفت ایران نه تنها کاهش نداشته که با افزایشی بیش از 90 هزار بشکه در روز همراه شده است.

ایران در سال 2017 میلادی با ثبت 91 هزار بشکه افزایش فروش نفت در بازار ترکیه در مجموع به طور متوسط روزانه 230 هزار بشکه نفت به این کشور همسایه صادر کرده و سهمی حدود 45 درصدی از بازار 513 هزار بشکه‌ای نفت ترکیه را به خود اختصاص داده است.

سال گذشته میلادی پس از ایران، عراق با صادرات روزانه 140 هزار بشکه نفت سهمی 27 درصدی از این بازار را در اختیار داشته و عربستان سعودی هم با صادرات روزانه 36 هزار بشکه نفت تنها هفت درصد از بازار نفت ترکیه را در اختیار گرفته است.

به غیر از ایران که در سال 2017 روند صادرات نفتش صعودی بوده تمامی کشورهای صادرکننده نفت به ترکیه همچون عراق، روسیه، کویت، عربستان سعودی و قزاقستان در سال گذشته میلادی با افت فروش و صادرات طلای سیاه در این بازار نفتی دست و پنجه نرم کرده‌اند.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,