اخبار  ›  پتروشیمی  ›  رکورد تاریخ 50 ساله تولید در صنعت    

با 3 میلیون تن افزایش؛
۱۳۹۶/۱۲/۲۵ ۲۲:۵۰

رکورد تاریخ 50 ساله تولید در صنعت پتروشیمی شکسته شد/ تولید پتروشیمی از مرز 53 میلیون تن عبور کرد


رکورد تاریخ 50 ساله تولید در صنعت پتروشیمی شکسته شد/ تولید پتروشیمی از مرز 53 میلیون تن عبور کرد

به گزارش انرژی نیوز به نقل از شاپا، با ثبت رکورد جدید در تاریخ 50 ساله صنعت پتروشیمی ایران، سال 96 تولید محصولات پتروشیمی با افزایشی حدود سه میلیون تنی نسبت به پارسال از مرز 53 میلیون تن عبور کرد.

بر این اساس با احتساب چند روز باقی مانده از پایان سال 96 در مجموع از ابتدای سال جاری تاکنون بالغ بر 53 میلیون و 500 هزار تن محصول پتروشیمی و پلیمری در ایران تولید شده است.

سال گذشته مجموع تولید محصولات پتروشیمی ایران با ثبت یک رکورد جدید به رقم بی‌سابقه 50 میلیون تن و 614 هزار تن رسید که امسال با بهره برداری و آغاز تولید تجاری از چند طرح جدید پتروشیمی شامل پتروشیمی کردستان، فاز سوم پتروشیمی پردیس، انتخاب، تخت جمشید پارس، فاز دوم پتروشیمی کاویان و طرح اتیلن گلایکول پتروشیمی مروارید زمینه ثبت رکورد جدید افزایش تولید محصولات پتروشیمی فراهم شد.

با این وجود سال جاری به دلیل طولانی شدن دوره تعمیرات اساسی پالایشگاه‌های پارس جنوبی و در مقطعی مشکلات فنی پتروشیمی مبین تولید محصولات پتروشیمی و پلیمری در عسلویه به‌عنوان قطب تولید پتروشیمی ایران با اختلالاتی دست و پنجه نرم کرد.

علاوه بر این در طول 11 ماهه نخست سال جاری بیش از 20 میلیون و 207 هزار تن محصول به ارزش 10 میلیارد و 744 میلیون دلار صادر شده و این درحالی است که برنامه 12 ماهه صادرات پتروشیمی ایران با صادرات 23 میلیون تن محصول حدود 11 میلیارد و 700 میلیون دلار ارزآوری به دست بیاید.

از سوی دیگر درحالی  امسال رکورد 50 ساله تولید در صنعت پتروشیمی ایران با ثبت رقم 53 میلیون و 500 هزار تن شکسته شده که قرار بود تولید تا پایان سال 96 به محدوده 58 تا 60 میلیون تن افزایش یابد که عدم افزایش نسبت تولید به ظرفیت نصب شده علت عدم تحقق برنامه های سال 96 تولید در صنعت پتروشیمی به شمار می‌رود.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,