اخبار  ›  نفت  ›  «اینپکس» در مناقصه توسعه میدان    

در گفتگو با «انرژی نیوز» اعلام شد:
۱۳۹۶/۱۲/۲۱ ۱۱:۲۲

«اینپکس» در مناقصه توسعه میدان نفتی آزادگان حضور دارد/ 7 غول نفتی برای پیروزی در این مناقصه بزرگ نفتی شانس دارند


«اینپکس» در مناقصه توسعه میدان نفتی آزادگان حضور دارد/ 7 غول نفتی برای پیروزی در این مناقصه بزرگ نفتی شانس دارند

«سید نورالدین شهنازی‌زاده» در گفتگو با خبرنگار انرژی نیوز درباره آخرین وضعیت برگزاری مناقصه میدان نفتی آزادگان، گفت: هم اکنون در کنار برگزاری مناقصه توسعه فاز دوم این میدان مشترک نفتی، بحث استمرار و افزایش تولید نفت در فاز اول توسعه میدان آزادگان در دستور کار متن قرار گرفته است.

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت ایران با اعلام اینکه هدف از برگزاری مناقصه توسعه فاز دوم میدان نفتی آزادگان افزایش ضریب بازیافت این میدان مشترک نفتی است، تصریح کرد: تاکنون شرکت‌هایی همچون شل انگلیس، توتال فرانسه، اینپکس ژاپن، پتروناس مالزی و شرکت ملی نفت تایلند برای حضور در مناقصه پیشنهادهای فنی و مطالعاتی خود را ارائه کرده اند.

این مقام مسئول همچنین با رد انصراف ژاپنی‌ها از حضور در مناقصه توسعه فاز دوم این میدان مشترک نفتی، افزود: ژاپنی‌ها انصراف نداده‌اند اما تاکید کردند که نمی‌خواهند به عنوان رهبر کنسرسیوم در این پروژه مشارکت داشته باشند.

وی همچین از شرکت‌های گازپروم نفت روسیه و CNPC چین به عنوان دو شرکت علاقه‌مند دیگر حضور در مناقصه توسعه میدان نفتی آزادگان یاد کرد و افزود: مناقصه توسعه فاز دوم میدان نفتی آزادگان در قالب دو مدیان آزادگان شمالی  و جنوبی برگزار می‌شود و هدف اصلی از برگزاری این مناطقه افزایش ضریب بازیافت برداشت از این میدان مشترک نفتی است.

به گزارش انرژی نیوز، هم اکنون ظرفیت تولید نفت در میدان آزادگان جنوبی به حدود 100 هزار بشکه در روز رسیده است ‎که اخیرا قرارداد احداث واحد فرآورش مرکزی این میدان امضا و ابلاغ شده و به موازات آن، قراردادی هم به منظور تامین دستگاه‎های فرآورش سیار با ظرفیت۵۰ هزار بشکه نفت در روز امضا شده است.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,