اخبار  ›  استخدام ومنابع انسانی  ›  ظرفیت تولید اوره در صنعت    

ایران بر بام تولید اوره جهان می‌ایستد؛
۱۳۹۶/۱۲/۱۳ ۲۳:۴۰

ظرفیت تولید اوره در صنعت پتروشیمی 2.5 برابر می‌شود/ اعلام جزئیات احداث 8 طرح جدید تولید اوره


ظرفیت تولید اوره در صنعت پتروشیمی 2.5 برابر می‌شود/ اعلام جزئیات احداث 8 طرح جدید تولید اوره

به گزارش انرژی نیوز به نقل از شاپا (شبکه اطلاع‌رسانی پتروشیمی ایران) در شرایط فعلی ظرفیت تولید اوره در صنعت پتروشیمی ایران با احتساب فاز سوم توسعه پتروشیمی پردیس به بیش از 6 میلیون و 600 هزار تن رسیده است.

بر این اساس در قالب برنامه پنجم توسعه با بهره‌برداری از طرح‌های جدیدی همچون پتروشیمی پردیس، مرودشت شیراز و کرمانشاه، ایران از یک کشور واردکننده اوره به صادرکننده این محصول پتروشیمیایی تبدیل شده است.

با این وجود پیش بینی می‌شود در صورت بهره برداری از دست کم هشت طرح جدید ظرفیت تولید اوره در صنایع پتروشیمی کشور با افزایشی حدود 2.5 برابری به مرز 15 میلیون تن برسد و عملا ایران به بزرگترین تولیدکننده اوره در صنایع پتروشیمی جهان تبدیل شود.

هم اکنون سه طرح جدید اوره در صنعت پتروشیمی ایران شامل پتروشیمی لردگان با 85 درصد، پتروشیمی هنگام با 50 درصد و پتروشیمی مسجدسلیمان با حدود 65 درصد پیشرفت مهمترین طرح‌های تولید اوره کشور با بالاترین پیشرفت اجرایی به شمار می‌روند که سال 97 تولید از پتروشیمی لردگان با ظرفیت تولید سالانه یک میلیون و 75 هزار تن اوره در مدار تولید قرار بگیرد.

علاوه بر این پنج طرح دیگر شامل پتروشیمی فاز دوم توسعه کرمانشاه، گلستان، زنجان، شیمیایی لاوان و مکران از دیگر برنامه‌های افزایش ظرفیت تولید اوره در صنایع پتروشیمی کشور به شمار می‌روند که به استثنای پتروشیمی کرمانشاه با حدود 30 درصد پیشرفت ساخت بقیه در مرحله تامین منابع مالی قرار دارند.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,