اخبار  ›  نیرو  ›  نظام نامه فناوری اطلاعات مکانی    

۱۳۹۶/۱۲/۱۳ ۱۴:۵۳

نظام نامه فناوری اطلاعات مکانی بخش انتقال و فوق توزیع برق ابلاغ شد


نظام نامه فناوری اطلاعات مکانی بخش انتقال و فوق توزیع برق ابلاغ شد
مدیرعامل شرکت توانیر، در نامه ای، نظام نامه فناوری اطلاعات مکانی بخش انتقال و فوق توزیع صنعت برق را به کلیه شرکتهای برق منطقه ای و شرکت مدیریت شبکه برق ایران ابلاغ کرد.
به گزارش انرژی نیوز به نقل از توانیر ،  براساس این نظام نامه که با امضای مهندس آرش کردی ابلاغ شده است، کمیته راهبری GIS صنعت برق در بخش انتقال و فوق توزیع در معاونت تحقیقات و منابع انسانی توانیر مستقر خواهد بود.
سیاستگذاری کلان GIS,SDI صنعت برق در امور برنامه ریزی، طراحی و توسعه و بهره برداری از مهمترین مسئولیت های این کمیته خواهد بود.
همچنین ساماندهی فعالیتهای مرتبط با سیستم اطلاعات مکانی که مجموعه ای از سیاستها، استانداردها، فناوری ها، داده های مکانی، سازمان ها و منابع انسانی است از دیگر وظایف این کمیته به شمار می رود.
برپایه این گزارش، مهندس کردی در ابلاغیه این نظام نامه تاکید کرده است که کمیته راهبری GIS صنعت برق موظف است با به کار گیری این سیستم ها، دسترسی و استفاده بهینه از داده های مکانی در سطح شرکت توانیر و شرکتهای زیرمجموعه را تسهیل و هماهنگ نماید.
خاطرنشان می سازد که این نظام نامه به منظور انجام تکالیف قانونی برنامه های توسعه (ماده 46 بند (ه) قانون برنامه پنجم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی) و هماهنگی و همسویی میان بخش های مختلف شرکت توانیر و شرکتهای زیرمجموعه و حمایت از انجام فعالیتهای اجرایی در حوزه GIS تدوین و ابلاغ شده است.


بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,