اخبار  ›  نفت  ›  رقابت 3 غول نفتی جهان برای تصاحب    

در گفتگو با «انرژی نیوز» اعلام شد:
۱۳۹۶/۱۲/۰۹ ۰۱:۳۲

رقابت 3 غول نفتی جهان برای تصاحب میدان گازی کیش/ پیشنهاد گازی شل انگلیس و انی ایتالیا به ایران


رقابت 3 غول نفتی جهان برای تصاحب میدان گازی کیش/ پیشنهاد گازی شل انگلیس و انی ایتالیا به ایران

«سید نورالدین شهنازی‌زاده» امروز در گفتگو با خبرنگار انرژی نیوز درباره آخرین وضعیت توسعه میدان گازی کیش، گفت: بر اساس مصوبه هیات مدیره شرکت ملی نفت توسعه فاز اول میدان گازی کیش به شرکت مهندسی و توسعه نفت واگذار شده زیرا فاز اول توسعه این میدان صرفا در بخش خشکی است.

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت با اعلام اینکه توسعه فاز دوم این میدان گازی توسط شرکت نفت و گاز پارس انجام می شود، تصریح کرد: تاکنون برای توسعه این مدیان بزرگ گازی ایران در خلیج فارس سه شرکت بزرگ بین‌المللی نفت و گاز جهان شامل شل انگلیس، انی ایتالیا و روس‌نفت روسیه تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

این مقام مسئول با اشاره به ارائه پیشنهاد مطالعات فنی توسعه میدان گازی کیش از سوی شرکت‌های شل و انی، اظهار داشت: شرکت «رو‌س‌نفت» روسیه هم در حال تهیه طرح جامع توسعه میدان گازی کیش بوده که در نهایت از بین این شرکت‌ها یک پیشنهاد برای توسعه میدان کیش انتخاب خواهد شد.

به گزارش انرژی نیوز، کیش پس از پارس جنوبی بزرگترین میدان گازی ایران بوده که حجم گاز درجای این میدان ۵۵.۵ تریلیون فوت مکعب، حجم میعانات گازی درجای آن ۵۱۴ میلیون بشکه و حجم گاز قابل استحصال ۳۸.۳ تریلیون فوت مکعب است.

تاکنون برای توسعه فاز اول این مدیان گازی حفاری چاه های خشکی در جزیره کیش به پایان رسیده و در صورت ساخت پالایشگاه ساحلی امکان تولید روزانه یک میلیارد فوت مکعب گاز از این میدان فراهم می‌شود.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,