اخبار  ›  نیرو  ›  برقی‌ها با رایگان شدن برق در    

۱۳۹۶/۱۲/۰۸ ۰۸:۱۷

برقی‌ها با رایگان شدن برق در مدارس مخالفند


برقی‌ها با رایگان شدن برق در مدارس مخالفند
بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق کلیه واحدهای آموزش و پرورش از پرداخت هزینه‌های آب و برق و گاز تا سقف الگوی مصرف معاف هستند که این مساله موجب گلایه برخی از مسوولان برقی شده است.
 
به‌گزارش ایسنا، بر اساس تصمیم مجلس قرار شده تا سقف الگوی مصرف طی دستورالعملی توسط وزارتخانه‌های نیرو، نفت و آموزش‌وپرورش تدوین و اجرا شود و چنانچه مصارف واحدهای آموزشی مشمول در یک دوره بیشتر از الگوی تعیین‌شده باشد، کل مصارف آن دوره کماکان مشمول پرداخت هزینه مصرفی خواهد شد.
 
با این جود برخی از مسوولان برقی نسبت به اجرای این طرح ناراضی هستند تا جایی که غلامرضا خوش خلق، مدیرعامل برق منطقه‌ای تهران صراحتا اعلام کرده است که هر چند قانونگذاران نیتشان خیر است اما ازاجرای این مصوبه نتیجه خوبی نمی‌گیرند چراکه این امر موجب عدم مدیریت مصرف در مدارس می‌شود.
 
وی پیشنهاد کرد: برای کمک به مدارس اعتباری به طور اختصاصی جهت پرداخت هزینه‌های آب و برق در اختیار آموزش و پرورش قرار داده شود تا خود این سازمان آن را مدیریت کند.
 
خوش خلق با تاکید بر اینکه قانونگذاران باید کمک کند در منابع ملی صرفه جویی بیشتر شود، تصریح کرد: دقت نظر در قانونگذاری می‌تواند در این زمینه کمک کننده باشد.
 
در این بین بسیاری از کارشناسان نیزبر این باورند که آموزش‌های مدیریت مصرف باید از مدارس آغاز شود و این مساله نیز ارتباطی با پرداخت هزینه از سوی مدارس ندارد.
 
با این حال قرار شده از ابتدای سال ۱۳۹۷ این طرح در تمامی مدارس کشور اجرایی شود و امید می‌رود که شاهد جهش افزایش مصرف در مدارس نباشیم و طرح‌های آموزشی مدیریت مصرف نیز بیش از گذشته تقویت شود.


بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,