اخبار  ›  استخدام ومنابع انسانی  ›  جزئیات راه‌اندازی 5 طرح جدید    

با محور افزایش تولید اوره و متانول؛
۱۳۹۶/۱۱/۱۱ ۱۳:۵۰

جزئیات راه‌اندازی 5 طرح جدید پتروشیمی اعلام شد/ بهره‌برداری از بزرگترین مجتمع متانول جهان در ایران


جزئیات راه‌اندازی 5 طرح جدید پتروشیمی اعلام شد/ بهره‌برداری از بزرگترین مجتمع متانول جهان در ایران

به گزارش انرژی نیوز به نقل از شاپا، «علی محمد بساق‌زاده» درباره آخرین وضعیت طرح های جدید آماده راه اندازی صنعت پتروشیمی، گفت: در حال حاضر طرح توسعه فاز سوم پتروشیمی پروژه پردیس بیش از سه ماه بوده که تولید تجاری خود را آغاز کرده است.
 
مدیر طرح‌های شرکت ملی صنایع پتروشیمی با بیان اینکه فاز سوم توسعه پتروشیمی پردیس از ظرفیت تولید سالانه یک میلیون و 650 هزار تن اوره و آمونیاک برخوردار است، تصریح کرد: پیشرفت ساخت طرح پتروشیمی کاوه هم به 100 درصد رسیده که هم اکنون مراحل راه اندازی و آغاز تولید آزمایشی متانول را پشت سر می‌گذارد.
 
این عضو هیات مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی با یادآوری اینکه پتروشیمی کاوه با ظرفیت تولید روزانه هفت هزار تن و سالانه دو میلیون و 300 هزار تن، بزرگترین طرح تولید متانول ایران است، اظهار داشت: پتروشیمی مرجان هم دارای پیشرفت ساخت حدود 97 درصدی بوده که مراحل پیش راه اندازی، راه‌اندازی و تولید آزمایشی را پشت سر می‌گذارد.
 
این مقام مسئول با بیان اینکه پیش بینی می‌شود تولید آزمایشی در این طرح پتروشیمی آغاز می شود، تاکید کرد: این طرح هم از ظرفیت تولید سالانه یک میلیون و 650 هزار تن متانول برخوردار است.
 
بساق‌زاده با اعلام اینکه علاوه بر این طرح‌های فاز دوم توسعه پتروشیمی ایلام و فاز اول پتروشیمی بوشهر هم با پیشرفت حدود 90 درصدی آماده بهره‌برداری در اواسط سال 1397 خواهند شد، تاکید کرد: علاوه بر این تعدادی از طرح‌های زیرساختی صنعت پتروشیمی همچون فاز اول پتروشیمی دماوند هم به طور کامل در مدار بهره برداری قرار خواهد گرفت.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,