اخبار  ›  ویژه  ›  وزیر نفت کار اقماری در صنعت نفت    

به استثنای سکوها و جزایر؛
۱۳۹۶/۱۱/۱۰ ۰۰:۱۰

وزیر نفت کار اقماری در صنعت نفت را ممنوع می‌کند/ اعلام جزئیات پرداخت تسهیلات طرح اسکان کارکنان اقماری


وزیر نفت کار اقماری در صنعت نفت را ممنوع می‌کند/ اعلام جزئیات پرداخت تسهیلات طرح اسکان کارکنان اقماری

به گزارش خبرنگار انرژی نیوز، با دستور وزیر نفت و موافقت شورای اداری و استخدامی صنعت نفت اجرای طرح حذف فعالیت‌های اقماری در صنعت نفت و تبدیل کار اقماری به نوبت کاری یا روزکار در تمامی شرکت‌های اصلی و فرعی تابعه وزارت نفت (به استثنای کارکنان شاغل در سکوها و جزایر) ابلاغ شده است.

 

بر این اساس با موافقت شورای اداری و استخدامی صنعت نفت، تسهیلاتی برای اسکان کارکنان اقماری در مناطق عملیاتی از جمله پرداخت وام خرید و یا اجاره مسکن بدون بهره به صورت 12 ساله و با کسر از حقوق در قالب اقساط به میزان 50 میلیون تومان تصویب شده است.

 

میزان وام مسکن برای کارکنان دارای پایاه سازمانی 15 مبلغ 50 تومان تعیین شده که به ازای افزایش هر پایه سمت 10 درصد به حجم وام آنها افزوده می شود.

 

علاوه بر این معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت، شرایط اسکان کارکنان اقماری صنعت نفت را بار دیگر دی ماه امسال به تمامی شرکت های اصلی و فرعی تابعه وزارت نفت ابلاغ و خواستار تسریع در روند اجرای آن شده است.


در همین حلال «محسن امیریان» مدیر نظارت بر طرح‌های عمرانی مناطق نفت‌خیز سال گذشته در گفتگویی با اشاره به صدور دستوراتی از سوی وزیر نفت برای حذف روش کار اقماری در مناطق عملیاتی صنعت نفت، گفته بود: از ابتدای سال 95 جذب نیروهای اقماری تنها در سکوها و جزایر (به استثنای جزیره خارگ) انجام شده و باقی نیروها باید به صورت بومی جذب شوند.


این مقام مسئول با تاکید بر اینکه وزارت نفت به دنبال آن است که حداقل 90 درصد نیروهای شاغل در صنعت نفت بومی شده و در مناطق محل خدمت زندگی کنند، تصریح کرده بود: البته برای اسکان کارکنان و خانواده‌های آنها علاوه بر ایجاد زیرساخت‌های زندگی، یکسری انگیزه‌های مالی هم پیش بینی شده است.


توضیح انرژی نیوز: آیا اجرای طرح حذف فعالیت‌های اقماری در برخی از مناطق آلوده صنعت نفت همچون عسلویه اجرایی است یا خیر؟ و آیا در شرایطی که هنوز امکان ارائه خدمات به کارکنان در این هاب انرژی ایران وجود ندارد چگونه می‌خواهیم به خانواده‌های آنها هم این خدمات را ارائه کنیم؟ دو پرسشی بوده که در روزهای آینده به تجزیه و تحلیل آن می‌پردازیم.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,