اخبار  ›  پتروشیمی  ›  پتروشیمی‌ها بدون سوخت و خوراک    

فرمان ویژه رئیس‌جمهور به وزیر نفت؛
۱۳۹۶/۱۱/۰۹ ۱۳:۵۲

پتروشیمی‌ها بدون سوخت و خوراک نمانند/ برای تنطیم بازار به ارز پتروشیمی نیاز داریم/ ظرفیت تولید پتروشیمی‌ها به ۱۰۰درصد برسد


پتروشیمی‌ها بدون سوخت و خوراک نمانند/ برای تنطیم بازار به ارز پتروشیمی نیاز داریم/ ظرفیت تولید پتروشیمی‌ها به ۱۰۰درصد برسد

دبیرکل انجمن صنفی کارفرمائی صنعت پتروشیمی از فرمان ویژه رئیس جمهور به وزیر نفت در جلسه ستاد اقتصادی کشور برای تامین پایدار و مطمئن خوراک پتروشیمی‌ها به منظور تولید با بالاترین درصد و افزایش صادرات پتروشیمی‌ها خبر داد.
 
به گزارش انرژی نیوز به نقل از انجمن صنفی کارفرمائی صنعت پتروشیمی، «احمد مهدوی» از دستور رئیس جمهور به وزیر نفت به منظور تامین پایدار و مطمئن خوراک صنایع پتروشیمی کشور خبر داد و گفت: در جلسه ستاد اقتصادی کشور به ریاست رئیس جمهور و با حضور وزرای نفت، صنعت و کار، رئیس کابینه دولت با صدور فرمانی خواستار تامین کامل خوراک و سوخت پتروشیمی‌ها شد.
 
دبیرکل انجمن صنفی کارفرمائی صنعت پتروشیمی با اعلام اینکه هدف از صدور این فرمان توسط رئیس جمهور فعالیت مجتمع های پتروشیمی با ظرفیت بالا و حتی با 100 درصد ظرفیت اسمی است، تصریح کرد: در طول 10 ماهه نخست امسال نسبت تولید به ظرفیت نصب شده در صنعت پتروشمی حدود 75 درصد بوده و عملا 25 درصد این ظرفیت بدون استفاده مانده است.
 
این مقام مسئول با بیان اینکه یکی از مهمترین دلایل زیر ظرفیت فعالیت کردن مجتمع‌های پتروشیمی عدم تخصیص خوراک است، تاکید کرد: رئیس جمهور در این نشست تاکید داشتند که با افزایش ظرفیت تولید در پتروشیمی‌ها عملا امکان صادرات بیشتر و عرضه بیشتر ارز از سوی پتروشیمی‌ها به بازار ارز داخلی فراهم می شود.
 
وی فعالیت و تولید با بالاترین درصد و ارتقای نسبت تولید به ظرفیت نصب شده یکی از ارکان سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است، خاطرنشان کرد: با عرضه بیشتر خوراک به پتروشیمی‌ها به ویژه اتان امکان تولید با حداکثر ظرفیت اسمی فراهم خواهد شد.
 
گفتنی است، سال 92، نسبت تولید به ظرفیت نصب شده 71 درصد بوده است، به این ترتیب از مجموع 56 میلیون و 720 هزار تن ظرفیت نصب شده تنها 40 میلیون و 397 هزار تن محصول پتروشیمی و پلیمری تولید شده است.
 
این نسبت، در سال 95 حدود 82 درصد شده و در این راستا از مجموع 61 میلیون و 908 هزار تن ظرفیت نصب شده موفق به تولید و عرضه 50 میلیون و 614 هزار تن محصول شدیم.
 
با این وجود در طول 10 ماهه نخست امسال این نسبت به 75 درصد کاهش یافته و این درحالی است که قرار بود نسبت تولید به ظرفیت نصب شده تا پایان سال جاری به 85 تا 86 درصد افزایش یابد.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,