اخبار  ›  پتروشیمی  ›  آغاز مذاکرات جدید ایران و    

مدیرعامل شرکت پتروشیمی کیان خبر داد :
۱۳۹۶/۱۱/۰۳ ۱۲:۲۳

آغاز مذاکرات جدید ایران و میتسویی ژاپن در صنایع پتروشیمی


آغاز مذاکرات جدید ایران و میتسویی ژاپن در صنایع پتروشیمی

مدیرعامل شرکت پتروشیمی کیان از آغاز مذاکرات با شرکت میتسویی ژاپن به منظور خرید دانش فنی و مهندسی اصولی واحد پلی اتیلن سنگین خبر داد و گفت: مذاکره جهت بهره گیری از تامین کنندگان خارجی از طریق بانک‌های کره‌ای، ژاپنی، چینی و اروپایی و استفاده از خطوط اعتباری تعریف شده خارجی در این طرح پتروشیمی در دست انجام است.
 
به گزارش انرژی نیوز به نقل از انجمن صنفی کارفرمائی صنعت پتروشیمی، محمدصادق فاضلی از انجام مذاکراتی به منظور نهایی کردن قرارداد EPCCو تلاش برای اخذ فاینانس خارجی از منابع کشورهای کره جنوبی، ژاپن، اسپانیا و چین خبر داد و گفت: در شرایط فعلی گفتگوها با شرکت میتسویی ژاپن به منظور خرید دانش فنی و مهندسی اصولی واحد پلی اتیلن سنگین آغاز شده است.
 
مدیرعامل شرکت پتروشیمی کیان همچنین از آغاز مطالعات امکان سنجی واحد اکریلیک اسید و  Acrylate Estersاین طرح پتروشیمی خبر داد و افزود: تاکنون در مسیر اجرای این طرح پتروشیمیایی مجوز زیست محیطی از اداره کل محیط زیست استان بوشهر انجام شده و  طراحی ابنیه و ساختمان های غیر صنعتی تراس آغاز شده و مجوز تاسیس و فعالیت پتروشیمی کیان از سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس اخذ شده است.
 
این مقام مسئول همچنین در خصوص آغاز عملیات اجرایی در محل سایت اراضی پتروشیمی کیان، توضیح داد: پتروشیمی کیان در سه قطعه زمین به مساحت تقریبی 75 هکتار در فاز دوم پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس عسلویه احداث که فعالیت‌های اجرایی انجام شده است.
 
وی با یادآوری اینکه عملیات خاک برداری و به‌سازی اراضی پتروشیمی کیان که دارای پیشرفت 100 درصدی بوده و به پایان رسیده است، افزود: علاوه بر این هم اکنون پروژه دیوارهای حائل و فنس کشی و گاردریل اراضی کیان در حال انجام بوده و دارای پیشرفتی بیش از 11 درصد است.
 
فاضلی تاکید کرد: هم اکنون شرکت پتروشیمی کیان در حال نهایی سازی عقد قرارداد EPC+Fواحد الفین با همکاری شرکت‌های توانمند خارجی و داخلی بین‌المللی و در حال مذاکره جهت بهره گیری از تامین کنندگان خارجی از طریق بانک‌های کره ای، ژاپنی، چینی و اروپایی و استفاده از خطوط اعتباری تعریف شده خارجی برای ایران بوده و مراتب در دست پیگیری و اقدام است.
 
به گفته مدیرعامل پتروشیمی کیان تنها مشکل گلوگاهی موجود در مسیر اخذ فاینانس، ارائه ضمانت نامه دولتی است که این موضوع به صورت جدی در دست پیگیری است.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,