اخبار  ›  استخدام ومنابع انسانی  ›  صبح‌ها خدمت به مردم، شب‌ها سرما    

گزارش «انرژی نیوز» از وضعیت زندگی کارکنان پخش قصرشیرین؛
۱۳۹۶/۱۰/۲۸ ۱۲:۳۵

صبح‌ها خدمت به مردم، شب‌ها سرما و محنت/ درخواست کارکنان زلزله‌زده از معاون «زنگنه»، وام بدهید کانکس بخریم


صبح‌ها خدمت به مردم، شب‌ها سرما و محنت/ درخواست کارکنان زلزله‌زده از معاون «زنگنه»، وام بدهید کانکس بخریم

به گزارش خبرنگار انرژی نیوز، هنوز از شوک غرق شدن نفتکش «سانچی» و آسمانی شدن شهادت گونه دریانوردان آن خارج نشده‌ایم که ارسال تصاویری از وضعیت زندگی و چادرنشینی کارکنان پیمانکاری و قراردادی شرکت پخش فرآورده‌های نفتی ناحیه قصرشیرین پس از زلزله دوباره موجی از غم و اندوه را شامل حالمان کرد.

ماجرا از این قرار است که نزدیک به 15 نفر از کارکنان پیمانکاری و قراردادی شاغل در شرکت پخش فرآورده‌‌های نفتی ناحیه قصرشیرین با گذشت هفته‌ها زلزله بزرگ غرب کشور به دلیل نداشتن بودجه و پول کافی از یک سو و تخریب تمامی وسایل زندگی، نمی‌توانند یک کانکس که ارزشی معادل 4 تا 6 میلیون تومان (بر اساس اعلام کارکنان پخش قصرشیرین) دارد را برای پشت سرگذاشتن زمستان سرد تامین کنند.

در شرایط فعلی کارکنان پخش قصرشیرین روزها به‌عنوان نمایندگان خط مقدم خدمت رسانی وزارت نفت یک لحظه مردم زلزله‌زده غرب کشور را بدون سوخت نمی‌گذارند اما این کارکنان قراردادی و کم بضاعت پس خدمت رسانی روزانه، شب‌ها در کنار خانواده خود در سرمای استخوان‌سوز قصرشیرین را به عنوان مزد خدمات خود را دریافت می‌کنند.

یکی از همکاران قرارداد مدت موقت پخش فرآورده نفتی ناحیه قصرشیرین با ارسال مستنداتی برای «انرژی نیوز» نوشته است: هم اکنون کارکنان بانک سپه، گمرک، فرمانداری، وزارت صنعت و سایر بانک‌ها پس از زلزله و تخریب منازل تسهیلات قرض الحسنه‌ای را از سوی سازمان محل خدمت خود دریافت کرده‌اند اما کارکنان پخش فرآورده‌های نفتی ناحیه قصرشیرین انتظار وام‌های کلان و دریافت تسهیلات نجومی ندارند.

این همکار پخش فرآورده‌های نفتی ناحیه قصرشیرین با اشاره به دریافت حقوق‌های بین 1.5 تا 1.8 میلیون تومانی می‌گوید: تنها انتظار ما از مدیرعامل جوان شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی برای دریافت یک وام کم بهره 4 تا 6 میلیون تومانی برای خرید یک کانکس است تا دو ماهه باقی مانده و حتی ایام عید نوروز را بتوانیم پشت سر بگذاریم.

«علیرضا صادق آبادی» مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی که در طول 100 روز گذشته  با بهره‌برداری از فاز اول پالایشگاه ستاره خلیج فارس و افزایش 12 میلیون لیتری تولید روزانه بنزین یورو چهار کشور نشان داد که بی‌جهت نبوده که «شیخ الوزرا» به او اعتماد کرده، البته او در حوزه منابع انسانی هم تاکنون دستورات موثری برای جلب رضایت کارکنان صنعت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی صادر کرده است.

جا دارد این معاون جوان زنگنه نیم نگاهی هم به کارکنان مظلوم و رنج کشیده پخش فرآورده‌های نفتی قصرشیرین داشته باشد که این کارکنان وفادار با وجود سختی‌های زندگی پسا زلزله به‌عنوان سربازان خط مقدم وزارت نفت تا به امروز در خدمت رسانی به مردم زلزله زده غرب کشور یک لحظه هم کم فروشی نکرده‌اند ...بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,