اخبار  ›  پتروشیمی  ›  مشعل 6 میدان نفتی غرب‌کارون    

با مشارکت هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس؛
۱۳۹۶/۱۰/۲۲ ۱۷:۳۸

مشعل 6 میدان نفتی غرب‌کارون خاموش می‌شود


به گزارش انرژی نیوز به نقل از شاپا (شبکه اطلاع‌رسانی پتروشیمی ایران)، «عبدالامیر دیوان بچاری» درباره آخرین وضعیت ساخت پالایشگاه گاز یادآوران به عنوان تامین کننده جدید خوراک صنایع پتروشیمی در منطقه ماهشهر، گفت: کارخانه NGL3200  پروژه‌ای است که شرکت پالایش گاز یادآوران خلیج فارس متولی احداث آن بوده و خوراک آن از 6 میادین نفتی غرب کارون شامل آزادگان شمالی  و جنوبی، یاران شمالی و جنوبی، دارخوین و یادآوران تامین خواهد شد.

 

مدیرعامل شرکت پالایش گاز یادآوران خلیج فارس با اعلام اینکه ظرفیت مجموع این میادین که توسط 6 خط لوله به کارخانه NGL3200  خوراک می‌دهند تا 500 میلیون فوت مکعب در روز است، تصریح کرد: ان جی ال تولیدی این کارخانه توسط خط لوله 16 اینچی به طول 184 کیلومتر به مجتمع پتروشیمی بندرامام منتقل می‌شود، این محصول پس از ریکاوری به عنوان خوراک یک واحد الفین یک میلیون تنی در مجتمع پتروشیمی بندر امام که از در طرحهای گتوسعه ای آن بوده، به کار گرفته می‌شود.

 

وی با یادآوری اینکه ارزش قرارداد اجرایی این پروژه بیش از یک میلیارد و 338 میلیون دلار به علاوه 21 میلیارد تومان به انضمام هزینه‌های ترخیص و مالیات و ... معادل 200 میلیارد تومان است، بیان کرد: پس از تحویل این طرح به هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس تاکنون پیشرفت پروژه به حدود 38 درصد رسیده است.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,