اخبار  ›  استخدام ومنابع انسانی  ›  آغاز تغییر آرایش شبکه خطوط لوله    

برنامه سوآپ نفت «کرکوک» از مسیر ایران اعلام شد؛
۱۳۹۶/۱۰/۲۰ ۰۰:۱۶

آغاز تغییر آرایش شبکه خطوط لوله برای سوآپ نفت عراق/ ساخت 45 روزه تاسیسات جدید نفتی کلید خورد


آغاز تغییر آرایش شبکه خطوط لوله برای سوآپ نفت عراق/ ساخت 45 روزه تاسیسات جدید نفتی کلید خورد

مدیرعامل شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران با تشریح جزئیات تغییر آرایش در شبکه انتقال نفت ایران به منظور آغاز سوآپ نفت کرکوک عراق از ساخت 45 روزه یک مرکز جدید انتقال نفت در دره شهر خبر داد.
 
به گزارش انرژی نیوز به نقل ار شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران، «عباسعلی جعفری‌نسب» در تشریح جزئیات تغییر آرایش در شبکه انتقال نفت ایران به منظور آغاز سوآپ نفت کرکوک عراق، از انتقال روزانه 30 تا 60 هزار بشکه نفت خام کرکوک توسط نفت کش جاده پیما خبر داد و گفت: عملیات دریافت و انتقال نفت کرکوک عراق اخیرا مطرح شده است که در این زمینه نفت خام دریافتی از کرکوک توسط نفتکش‌های جاده پیما به دره شهر منتقل و از دره شهر توسط خط لوله به مرکز انتقال نفت تنگ فنی منطقه لرستان ارسال می‌شود.
 
مدیرعامل شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران افزود: در مرحله اول این طرح میزان نفت خام ذکر شده منتقل می‌شود که در صورت موفقیت آمیز بودن بنا به درخواست کشور عراق ، ظرفیت آن به 250 تا 400 هزار بشکه در روز افزایش خواهد یافت.
 
این مقام مسئول با اعلام اینکه در صورت افزایش ظرفیت، خط لوله انتقال از کرکوک به سمت تنگ فنی احداث خواهد شد، تصریح کرد: در مرحله اول این طرح، شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران باید تغییراتی در خط لوله تنگ فنی- دره شهر ایجاد کند.
 
وی ادامه داد: استفاده معکوس از خط لوله انتقال فرآورده نفتی تنگ فنی- دره شهر، انجام تغییرات در تاسیسات ابتدایی و انتهایی مرکز انتقال نفت تنگ فنی و ایجاد ارتباط با خطوط لوله نفت در این مرکز و انتقال آن به مخازن ذخیره ای که برای این اقدام در نظر گرفته شده است؛ از جمله اقداماتی است که می بایست برای عملیاتی شدن این اقدام صورت گیرد.
 
مدیرعامل شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران اضافه کرد: در واقع با انجام تغییرات اساسی، مرکز انتقال نفت جدیدی در دره شهر با استفاده از امکانات، تجهیزات و ماشین آلات شرکت در مدت 45 روز  احداث می شود.
 
جعفری نسب انجام این اقدام را در مدت زمان یاد شده یک رکورد عنوان کرد و خاطرنشان ساخت: امیدواریم بتوانیم طبق برنامه ریزی انجام شده خط لوله مذکور و مرکز انتقال نفت جدید را احداث کرده و به بهره برداری برسانیم.
 
به گزارش انرژی نیوز،«علی اکبر شفیع‌زاده»  فرماندار دره شهر در اجرای فاز نخستین این طرح، گفت: روزانه 175 نفت‌کش جاده پیما 30 هزار بشکه نفت کرکوک عراق به ایران و سپس مخازن شهرستان دره شهر منتقل می‌کنند.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,