اخبار  ›  نفت  ›  توسعه میدان هنگام متوقف نیست  

شرکت نفت فلات قاره:
۱۳۹۶/۱۰/۱۸ ۲۰:۰۹

توسعه میدان هنگام متوقف نیست


به گزارش انرژی نیوز، شرکت نفت فلات قاره ایران، اعلام کرد:«میدان هنگام، بین کشور ایران و عمان مشترک بوده و توسعه آن از سال ۱۳۸۸ در شرکت نفت فلات قاره ایران آغاز شده است، به طوری که پس از مدت کوتاهی با انجام حفاری و نصب موقت تسهیلات، تولید از سال ۱۳۸۹ براساس MDP تهیه شده، شروع شد. این امر باعث پیش‌افتادگی در تولید از این میدان مشترک در مقایسه با رقیب عمانی شده است، به گونه‌ای که فعالیت‌های تعریف شده آن مشتمل بر حفاری چاه‌ها، ساخت واحد بهره‌برداری، نصب سکوهای سرچاهی و احداث تأسیسات فرآورش گاز بر اساس مطالعات قبلی انجام پذیرفته یا در حال انجام است. در این راستا بخشی از اهم اقدامات در حال اجرا در توسعه و تولید این میدان مشترک به صورت خلاصه به شرح زیر است:
 

۱- مراحل ساخت سه سکوی سرچاهی میدان در حال انجام بوده که پس از پایان ساخت، روی چاه‌ها نصب خواهد شد. اهمیت میدان مشترک هنگام باعث شد که تأمین اعتبار این پروژه از محل بند «ل» اعتبارات صندوق توسعه ملی صورت پذیرد و در حال حاضر پروژه از وضعیت پیشرفت مناسبی برخوردار است.
 

۲- خوشبختانه تأسیسات جمع‌آوری و فرآورش گاز هنگام نیز در مراحل پایانی راه‌اندازی قرار داشته که باعث جمع‌آوری گازهای مشعل میدان هنگام خواهد شد و نقطه عطفی در تاریخ منطقه قشم در راستای اجرای پروژه‌های جلوگیری از سوزاندن گازهای همراه نفت (No Flaring) خواهد بود. این تأسیسات با ظرفیت ۸۰ میلیون فوت مکعب، گاز همراه میدان مشترک نفتی هنگام را فرآورش خواهد کرد.
 

۳- برای بررسی دقیق وضعیت چاه‌ها و انجام مطالعات جدید، عملیات آزمایش چاه‌های هنگام با برنامه‌ریزی انجام شده در حال انجام بوده که پس از دریافت نتایج و تفسیر آن، تصمیم‌گیری پیرامون تعمیرات احتمالی مورد نیاز چاه‌ها با هدف افزایش و بهبود تولید صورت خواهد پذیرفت.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,