اخبار  ›  گاز  ›  رکورد تولید گاز در 2 فاز    

۱۳۹۶/۱۰/۱۷ ۱۳:۱۲

رکورد تولید گاز در 2 فاز پارس‌جنوبی شکست


برداشت گاز از بخش فراساحل فازهای 20 و 21 پارس جنوبی با عبور از ظرفیت اسمی تولید و برنامه مصوب، از مرز دو میلیارد فوت مکعب در روز فراتر رفت.

 

به گزارش انرژی نیوز به نقل از شرکت نفت و گاز پارس علیرضا عبادی مجری فازهای 20 و 21 پارس جنوبی با اعلام این خبر گفت: در حال حاضر از این سکوها یک و نیم درصد بیش از ظرفیت تصویب شده، گاز ترش غنی برداشت و به بخش خشکی ارسال می شود.

 

این مقام مسئول با اشاره به پایان تست عملکرد سکوهای 20 و 21 پارس جنوبی، از واگذاری سکوی 21 به بخش مدیریت تولید و عملیات شرکت نفت و گاز پارس خبر داد و افزود: تحویل سکوی 20 به بهره بردار هم پس از پایان تست های عملکردی تا نیمه دی ماه صورت می گیرد.

 

به گفته این مقام مسئول با توجه به بهره برداری از واحد بازیافت گوگرد در پالایشگاه خشکی، تا بیستم دی ماه دانه بندی گوگرد در این فازها آغاز و گوگرد تولیدی آماده صادرات می شود.

 

عبادی با بیان اینکه تمامی کمپرسورهای واحد گاز احیاء به بهره برداری رسیده است، اظهار داشت: خوشبختانه با بهره برداری از کمپرسورها مقدار قابل توجهی از گازسوزی در فلر کاهش یافته و بر تولید گاز شیرین پالایشگاه افزوده شد.

 

مجری فازهای 20 و21 پارس جنوبی با اشاره به نصب و راه اندازی سه دستگاه توربواکسپندر واحد تولید اتان در این فازها گفت: نصب او راه اندازی این تجهیزات در راستای رسیدن به ظرفیت اسمی تولید روزانه 2750 تن اتان دراین فازها انجام می گیرد.

 

عبادی افزود: بهره برداری از این سه دستگاه به ترتیب یکم، دوازدهم و سی ام بهمن ماه صورت گرفته و دستگاه چهارم با ورود به سایت پالایشگاه در هفته آینده ، تا پایان سال راه اندازی خواهد شد.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,