اخبار  ›  نفت  ›  درآمد صادرات نفت ایران به 50    

رکورد جدید فروش نفت در دولت روحانی؛
۱۳۹۶/۱۰/۱۶ ۱۱:۱۳

درآمد صادرات نفت ایران به 50 میلیارد دلار رسید/ یک‌ساله 957 میلیون بشکه نفت و میعانات گازی فروختیم


درآمد صادرات نفت ایران به 50 میلیارد دلار رسید/ یک‌ساله 957 میلیون بشکه نفت و میعانات گازی فروختیم

درآمد ایران از محل صادرات نفت خام و میعانات گازی سال 2017 به مرز 50 میلیارد دلار رسید که یک رکورد جدید برای درآمدهای نفتی دولت حسن روحانی به شمار می‌رود.

 

به گزارش خبرنگار انرژی نیوز، همزمان با جهش قیمت نفت پس از توافق کشورهای عضو و غیر عضو اوپک برای مدیریت تولید در وین، درآمد ایران از محل تولید، فروش و صادرات نفت و میعانات گازی هم به میزان قابل توجهی افزایش و حتی منجر به ثبت یک رکورد جدید برای دولت «حسن روحانی» شده است.


بر اساس آمارهای ارائه شده از سوی وزارت نفت، ایران سال 2017 میلادی بالف بر 957 میلیون بشکه نفت خام و میعانات گازی صادر کرده که متوسط قیمت فروش نفت و میعانات گازی هم حدود 52 دلار تعیین شده است.

با یک محاسبه ساده شرکت ملی نفت ایران سال گذشته میلادی 957 میلیون بشکه نفت خام و میعانات گازی به ارزش تقریبی 49 میلیارد و 764 میلیون دلار صادر کرده است.


ایران در سال ۲۰۱۷ روزانه حدود دو میلیون  و 130 هزار بشکه نفت صادر کرده که 62 درصد از این میزان به مقصد کشورهای آسیایی و 38 درصد به مقصد اروپا صادر شده است.


چین، هند بزرگترین مشتریان نفت ایران در آسیا به شمار می‌روند. کره جنوبی، ژاپن نیز از واردکنندگان نفت ایران در آسیا به هستند. ترکیه در کنار ایتالیا، انگلیس، مجارستان، هلند و ... از مشتریان نفتی ایران در اروپا به شمار می‌آیند.


ایران همچنین در سال 2017، موفق شد 180 میلیون بشکه میعانات گازی یعنی روزانه 490 هزار بشکه در روز صادر کنند. میزان صادرات میعانات گازی ایران در ماه‌های اخیر به دلایل اختصاص دادن آن‌ به پالایشگاه ستاره خلیج فارس و پالایشگاه‌های داخلی کاهش یافت.


شرکت ملی نفت ایران همچنین در سال2017 میلادی حدود 17 میلیون تن نفت کوره و حدود دو میلیون تن گازوئیل بیشتر به کشورهای همسایه صادر کرده است.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,