اخبار  ›  گاز  ›  پیشرفت توسعه فاز 22 تا 24 از مرز 90    

شمارش‌معکوس بسته شدن پرونده توسعه پارس‌جنوبی آغاز شد؛
۱۳۹۶/۱۰/۱۶ ۱۰:۲۸

پیشرفت توسعه فاز 22 تا 24 از مرز 90 درصد عبور کرد/ نصب دو سکوی دریایی و آغاز تولید گاز از پالایشگاه تا اسفند 96


پیشرفت توسعه فاز 22 تا 24 از مرز 90 درصد عبور کرد/ نصب دو سکوی دریایی و آغاز تولید گاز از پالایشگاه تا اسفند 96

یک مقام مسئول در شرکت نفت و گاز پارس با اشاره به برنامه نصب دو سکوی دریایی 22A  و 24A تا اسفند ماه امسال از برنامه ریزی برای راه اندازی اولین ردیف شیرین سازی گاز در پالایشگاه فاز 22 تا 24 پارس جنوبی در روزهای پایانی امسال خبر داد.


به گزارش انرژی نیوز به نقل از شرکت نفت و گاز پارس، فرهاد ایزدجو در تشریح آخرین وضعیت توسعه فاز 22 تا 24 پارس جنوبی، گفت: سکوی 22A و 24A اسفند ماه سال جاری از یارد صدرا به موقعیت دریایی خود در پارس جنوبی حمل و نصب می شوند.

مجری توسعه فاز 22 تا 24 پارس جنوبی در شرکت نفت و گاز پارس درخصوص تعهدات پیش روی این طرح گفت: مقرر است بر اساس برنامه زمانبندی تا اواخر اسفندماه سال جاری یک ردیف شیرین سازی از طرح توسعه این فاز با استفاده از گاز ترش فازهای 6 و 7 و 8 وارد مدار تولید و به شبکه سراسری گاز تزریق شود.


این مقام مسئول همچنین از پیشرفت 91 درصدی عملیات احداث پالایشگاه فاز 22، 23 و 24 پارس جنوبی خبر داد و افزود: ردیف های بعدی شیرین سازی گاز ترش این فاز به ترتیب در اردیبهشت، تیر و مرداد ماه سال آینده وارد مدار تولید خواهد شد.


ایزدجو با اشاره به بازدید مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس از روند پیشرفت طرح توسعه فاز 22، 23 و 24 پارس جنوبی گفت: در این بازدید با ارائه گزارش کاملی از روند پیشرفت عملیات راه اندازی اولیه پالایشگاه فاز 22، 23 و 24 با استفاده از گاز ترش پالایشگاه 6 و 7 و 8، واحدهای 100، 103 و 111، واحدهای یوتیلیتی و ردیف شیرین سازی 101، 104 و 105 توسط مدیرعامل شرکت مورد بررسی قرار گرفت.


مجری طرح توسعه فاز 22، 23 و 24 پارس جنوبی تزریق منابع مالی را موجب تسریع کار و رفع مشکلات پیش روی طرح عنوان و ابراز امیدواری کرد تا اواخر دی ماه سال جاری مشکلات مالی اندک این طرح رفع شود و با تزریق منابع مالی روند پرداخت مطالبات کارگری توسط پیمانکاران تا قبل از پایان سال جاری به انجام برسد.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,