اخبار  ›  گاز  ›  شرکت گاز: «خدمات مستمر» جایگزین    

«آبونمان» قبوض گاز دوباره جنجال‌ساز شد؛
۱۳۹۶/۱۰/۱۱ ۱۶:۱۷

شرکت گاز: «خدمات مستمر» جایگزین «آبونمان» در قبوض گاز شد/ سازمان حمایت:مبالغ برگردانید و مردم برای دریافت مبلغ «آبونمان» به ۱۲۴ شکایت کنند


شرکت گاز: «خدمات مستمر» جایگزین «آبونمان» در قبوض گاز شد/ سازمان حمایت:مبالغ برگردانید و مردم برای دریافت مبلغ «آبونمان» به ۱۲۴ شکایت کنند

پس از حکم دیوان عدالت اداری و حذف «آبونمان» و جایگزین کردن «خدمات مستمر» در قبوض توسط شرکت گاز، سازمان حمایت خواستار استرداد مبالغ آبونمان به مشترکان شد.

به گزارش خبرنگار انرژی نیوز، پس از صدور حکم دیوان عدالت اداری برای لغو آبونمان از قبوض گاز، «حمیدرضا عراقی» معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز از جایگزین کردن «خدمات مستمر» به جای «آبونمان» در قبوض گاز مشترکان خبر داد.

معاون وزیر نفت در شتریح این جابه جایی در قبوض گاز، گفته است: بر اساس مصوبه شورای اقتصاد، مبلغ آبونمان با عنوان هزینه «خدمات مستمر» و بدون هیچ تغییری به صورت قانونی در قبوض گاز درج می‌شود.

با این وجود، سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان اعلام کرد: متعاقب پیگیری‌های به عمل آمده از سوی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان و بر اساس رای دیوان عدالت اداری، بخشنامه اخذ آبونمان از قبوض مشترکان گاز طبیعی‌ ابطال و مبالغ اخذ شده از زمان ابلاغ رای دیوان، به حساب بستانکاری مشترکان مسترد می گردد.

این در حالی است که شرکت ملی گاز ایران بنا به پیگیری‌های به عمل آمده از سوی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان اعلام کرده که نسبت به حذف بند مرتبط با اخذ آبونمان ودریافت آن در قبوض جدیدگاز، اقدام شده است.

همچنین طی پیگیری‌های صورت گرفته، اعلام شده که مبالغ دریافتی از مشترکین تحت عنوان آبونمان ، از تاریخ ابلاغ رای دیوان در تاریخ هفدهم مهرماه امسال، در صورتحساب بعدی به مشترکان بازگردانده خواهد شد.

مشترکان می توانند درصورت مشاهده هرگونه تخلف، مراتب را از طریق تلفن ۱۲۴ به سامانه شکایات مردمی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان‌های سراسر کشور اعلام تا مورد رسیدگی قرار گیرد.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,