اخبار  ›  بین‌الملل  ›  مشتریان نفت ایران به جمع    

زنگ خطر دوباره برای تجارت نفت ایران؛
۱۳۹۶/۱۰/۱۱ ۱۱:۱۳

مشتریان نفت ایران به جمع خریداران نفت آمریکا پیوستند/ «ترامپ» یک گام تا تحقق رویایی استقلال نفتی آمریکا/ رکورد تولید نفت آمریکا شکست


مشتریان نفت ایران به جمع خریداران نفت آمریکا پیوستند/ «ترامپ» یک گام تا تحقق رویایی استقلال نفتی آمریکا/ رکورد تولید نفت آمریکا شکست

به گزارش خبرنگار انرژی نیوز، افزایش ظرفیت تولید نفت نامتعارف و تبدیل آمریکا به یک کشورصادرکننده به جای واردکننده نفت، زنگ خطر را برای کشورهای عضو اوپک و به ویژه ایران به صدا درآورده است.
 
بر این اساس آمریکایی ها با استفاده از فرصت توافق کاهش تولید نفت اوپک و غیر اوپک و فریز بشکه های نفت به دنبال محکم کردن جای پای خود در بازارهای سنتی نفت در آسیا، اروپا و حتی آمریکای جنوبی هستند.
 
بر این اساس شرکت های آمریکایی تاکنون موفق به امضای قراردادهای فروش نفت با پالایشگران آسیایی شدند که دست برقضا شرکت های نفتی همچون CPCتایوان، شرکت نفت فوجی و JXTGژاپن به عنوان سه مشتری سنتی نفت ایران هم قراردادهای برای خرید و واردات نفت از آمریکا امضا کرده اند.
 
علاوه بر این نگاهی به وضعیت واردات نفت و فرآورده های نفتی آمریکا در ماه نوامبر نگرانی ها را برای خودکفایی و استقلال این کشور از واردات نفت بیشتر کرده به طوری‌که در نوامیر حجم واردات نفت خام آمریکا با 455 هزار بشکه کاهش به 7.6 میلیون بشکه در روز رسیده و حجم واردات فرآورده نفتی هم با 311 هزار بشکه کاهش به حدود دو میلیون بشکه در روز کاهش یافته است.
 
از سوی دیگر تولید نفت آمریکا در اکتبر به بالاترین میزان در 46 سال اخیر و تولید گاز طبیعی این کشور نیز به رقمی بی سابقه رسیده به طوری‌که تولید نفت آمریکا با 167 هزار بشکه در روز افزایش، به 9 میلیون و 640 هزار بشکه در روز رسید.
 
در این بین برداشت گاز این کشور هم به 93 میلیارد و 100 میلیون فوت مکعب در روز رسید که از سال 2006 میلادی تاکنون یک رکورد تاریخی به شمار می‌رود.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,