اخبار  ›  نفت  ›  برگ برنده جدید ایران در بازار    

خبر فوری «انرژی نیوز»:
۱۳۹۶/۱۰/۰۱ ۲۲:۱۱

برگ برنده جدید ایران در بازار نفت رو شد/ ایران عرضه نفت مرغوب و کم آب در بازار را آغاز کرد


برگ برنده جدید ایران در بازار نفت رو شد/ ایران عرضه نفت مرغوب و کم آب در بازار را آغاز کرد

به گزارش خبرنگار اعزامی انرژی نیوز به خارگ، برای نخستین بار در صنعت نفت ایران و جهان، به همت متخصصان داخلی دستگاه جداسازی مکانیکی آب از نفت خام صادراتی ایران طراحی، ساخت و در مدار بهره برداری قرار گرفته است.

با بهره برداری از این دستگاه مکانیکی امکان جداسازی آب به میزان 60 هزار لیتر آب در طول 72 ساعت از مخازن نفت خام صادراتی ایران در پایانه خارگ فراهم شده که اجرای این طرح کیفیت نفت صادراتی ایران از حیث کاهش میزان آب را به میزان قابل توجهی افزایش و منجر به رضایتمندی مشتریان نفتی ایران شده است.

در شرایط فعلی در اکثر کشورهای صادرکننده نفت حوزه خلیج فارس و اوپک همچون عربستان جداسازی نفت از آب به صورت دستی و سنتی انجام شده و اجرای این طرح در ایران کیفیت نفت ایران را در مقایسه با کشورهای رقیب در بازار از نظر کاهش حجم آب به شدت افزایش داده است.

«سید پیروز موسوی» در گفتگو با خبرنگار انرژی نیوز در تشریح جزئیات بیشتر اجرای این طرح جدید جداسازی آب از نفت صادراتی ایران، گفت: این دستگاه با حمایت از دو پایان نامه تحصیلی طراحی و ساخته شده که با اجرای آن میزان آب موجود در نفت صادراتی کشور را به شدت کاهش می‌دهد.

مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران با اعلام اینکه در کنار کاهش میزان آب موجود نفت، استفاده بهینه‌تر از فضای مخازن ذخیره‌سازی نفت، کاهش اتلاف نفت و به اصطلاح نفت‌ریزی از مخازن در حین انجام آب گیری دستی، افزایش ایمنی و رعایت بیشتر استانداردهای HSE از دیگر دستاوردهای اجرای این طرح پژوهشی و کاربردی شده است.

این مقام مسئول، تاکید کرد: با توجه به انجام موفقیت آمیز مراحل تست این دستگاه جدید به زودی تمامی مخازن نفت ایران به این دستگاه جداسازی آب از نفت تجهیز خواهند شد.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,