اخبار  ›  گاز  ›  خطوط لوله جدید گاز در قلب کویر    

معدن آهن ایران به شبکه گاز متصل شد؛
۱۳۹۶/۰۹/۲۶ ۲۳:۱۰

خطوط لوله جدید گاز در قلب کویر ایران آماده افتتاح شد


خطوط لوله جدید گاز در قلب کویر ایران آماده افتتاح شد

اجرای خط لوله انتقال گاز بافق_ بهاباد، زیرساخت های لازم برای گازرسانی به آخرین شهر فاقد گاز استان یزد را فراهم کرد.
 
به گزارش انرژی نیوز به نقل از شرکت ملی گاز، حسن منتظر تربتی مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران درباره بهره برداری از پروژه خط انتقال گاز بافق_ بهاباد اظهار کرد: اجرای این خط لوله از سوی این شرکت، افزون بر ایجاد زیرساخت های لازم برای گازرسانی به آخرین شهر فاقد گاز استان یزد، امکان گازرسانی به 73 روستا و واحدهای صنعتی طول مسیر را نیز ایجاد کرده است.
 
این مقام مسئول افزود: با اجرای این خط لوله، امکان بهره گیری از این سوخت پاک برای واحدهای صنعتی طول مسیر همچون سنگ آهن مرکزی، شرکت معدنی و صنعتی چادرملو، معدن سه چاهون، گندله سازی بهاباد و... فراهم شده است.
 
وی اظهار کرد: برای اجرای خط لوله انتقال گاز بافق_ بهاباد به قطر 20 اینچ و طول 70 کیلومتر، بیش از 800 میلیارد ریال هزینه شده است.
 
تربتی با بیان اینکه عملیات اجرایی این پروژه از سال 95 آغاز شده است، یادآور شد: این خط لوله، از خط لوله 24 اینچ بافق انشعاب گرفته و به سی جی اس شهر بهاباد متصل شده است.
 
به گفته مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران، عبور از 22 تقاطع و موانعی مختلف همچون رودخانه ها، جاده ها، هفت ریل راه آهن و مناطق کوهستانی و نیز معدن سنگ آهن سه چاهون باعث کندی اجرای این خط لوله شده بود.
 
وی با بیان اینکه شبکه داخلی بهاباد از سوی شرکت گاز استان یزد اجرا شده و تعداد قابل ملاحظه ای علمک نیز نصب شده است، گفت: پس از افتتاح این پروژه در هفته جاری، فرآیند اشتراک پذیری آغاز و نسبت به نصب کنتور اقدام می شود.
 
این مقام مسئول یادآور شد: در اجرای این خط انتقال گاز، بیش از 6 هزار شاخه لوله به وزن 6 هزار و 500 تن مورد استفاده قرار گرفته است.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,