اخبار  ›  پالایش و پخش  ›  ۱.۸ میلیون بشکه نفت ترکمنستان    

شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت اعلام کرد:
۱۳۹۶/۰۹/۱۱ ۱۳:۱۶

۱.۸ میلیون بشکه نفت ترکمنستان توسط ایران سوآپ شد/ ورود ۴۰ نفتکش حامل نفت سوآپ به پایانه نکا


۱.۸ میلیون بشکه نفت ترکمنستان توسط ایران سوآپ شد/ ورود ۴۰ نفتکش حامل نفت سوآپ به پایانه نکا

مدیر شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه شمال از سوآپ یک میلیون و 800 هزار بشکه نفت خام کشورهای حاشیه دریای خزر به پالایشگاه تهران خبر داد.

به گزارش انرژی نیوز به نقل از شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران - منطقه شمال، سیدحمید حسینی مدیر منطقه با اشاره به آغاز فعالیت طرح سوآپ نفت خام کشورهای حاشیه دریای خزر از 12 مرداد امسال، افزود: تا پایان آبان‎ماه یک میلیون و 800 هزار بشکه نفت خام از طریق خطوط لوله و تاسیسات منطقه شمال به پالایشگاه تهران منتقل شد.

حسینی با اشاره به اینکه در حال حاضر استارت خط لوله 32 اینچ انتقال نفت خام نکا – ساری – ری با توجه به حجم نفت آماده انتقال در ساحل نکا برنامه‌ریزی می‎شود، افزود: خط انتقال نفت خام تاکنون در 5 مرحله استارت شده و هر مرحله سه روز به طول انجامیده است.

مدیر منطقه شمال خاطرنشان کرد: تاکنون40 کشتی نفت‎کش در ساحل نکا پهلوگرفته‎اند و با افزایش حجم متوسط نفت خام آماده انتقال، در گام نخست آمادگی لازم برای انتقال نفت خام تا 370 هزار بشکه در روز توسط خطوط لوله نفتی منطقه شمال وجود دارد.

وی میانگین انتقال نفت خام از زمان آغاز مجدد طرح سوآپ را 580 هزار بشکه در ماه اعلام و ابراز امیدواری کرد با تلاش‎های انجام شده توسط مدیران بالادستی صنعت نفت و آمادگی کامل کارکنان منطقه شمال برای افزایش حجم انتقال در طرح سوآپ، بتوانیم با آمادگی بیشتر شرکت‎های سوآپر، این رقم را به سقف واقعی خود یعنی 500 هزار بشکه در روز برسانیم.

حسینی یادآور شد: نفت خام کشورهای حاشیه دریای خزر با تلاش کارکنان 4 مرکز انتقال نفت خام در نکا، ساری، گل‎پل و اوریم واقع در منطقه شمال و فشارشکن مغانک به تهران منتقل می‎شود.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,