اخبار  ›  بین‌الملل  ›  شرکت ناشناخته روسی مسئول فروش    

گزارش «انرژی نیوز» از جزئیات قرارداد فروش نفت به روسیه؛
۱۳۹۶/۰۹/۱۱ ۰۸:۵۳

شرکت ناشناخته روسی مسئول فروش نفت ایران شد/ اولین محموله نفت ایران به حوزه مدیترانه رفت


شرکت ناشناخته روسی مسئول فروش نفت ایران شد/ اولین محموله نفت ایران به حوزه مدیترانه رفت

به گزارش خبرنگار انرژی نیوز، شرکت ملی نفت ایران نوامبر امسال پس از نزدیک به دو سال گفتگو اولین محموله یک میلیون بشکه‌ای نفت خام را به روسها فروخت.

بر اساس توافق انجام گرفته بین ایران و روسیه به طور متوسط روزانه 100 هزار بشکه نفت به شرکت معرفی شده از سوی وزارت انرژی روسیه عرضه می شود و به طور میانگین ماهانه سه فروند کشتی نفتکش در پایانه خارگ نفت صادراتی ایران را تحویل می‌گیرد.

نکته قابل توجه قرارداد فروش نفت ایران به روسیه آن است که بر خلاف تصور شرکت‌های معتبر و شناخته شده نفت روسیه همچون لوک اویل، گازپروم نفت، روس نفت و ... خریدار نفت ایران نیستند بلکه نفت ایران تحویل شرکت ناشناخته «پروپرومیسیری ایمپورت» وابسته به بخش بازرگانی وزارت انرژی روسیه می‌شود.

اولین محموله نفت صادراتی ایران هم پس از تحویل به شرکت «پروپرومیسیری ایمپورت» روسیه در پالایشگاه یکی از کشورهای اروپایی حوزه مدیرانه مصرف شده که پیشتر ایران هیچگاه به این پالایشگاه نفت نفروخته است.

در همین حال «امیرحسین زمانی نیا» معاون امور بین‌الملل و بازرگانی وزیر نفت اخیرا در گفتگو با انرژی نیوز با بیان اینکه نفتی که تحویل روسیه می شود قطعا در این کشور مصرف نخواهد شد، گفته است: روسیه حق ندارد نفت تحویلی را به مشتریان نفت ایران بفروشد.

«الکساندر نواک» وزیر انرژی روسیه هم در وین در جمع خبرنگاران، اعلام کرده است: ایران در ماه نوامبر در قالب توافق دوجانبه با روسیه یک میلیون بشکه نفت به دیگر کشورها صادر کرده و قصد دارد در سال 2018 حجم صادرات نفت را به 5 میلیون تن افزایش دهد.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,