اخبار  ›  پالایش و پخش  ›  پای دومین غول صنعت نفت فرانسه هم    

پس از توتال؛
۱۳۹۶/۰۹/۰۵ ۰۲:۰۴

پای دومین غول صنعت نفت فرانسه هم به ایران باز شد/ مشارکت فرانسوی‌ها در طرح جدید افزایش تولید بنزین


پای دومین غول صنعت نفت فرانسه هم به ایران باز شد/ مشارکت فرانسوی‌ها در طرح جدید افزایش تولید بنزین

به گزارش خبرنگار انرژی نیوز، عقب نشینی نصف و نیمه توتال فرانسه از طرح توسعه فاز 11 پارس جنوبی هر چند کام «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا و دلواپسان داخلی را حسابی شیرین کرده اما همزمان با این تغییر و تحولات، دور جدید گفتگوهای ایران با دومین غول صنعت نفت فرانسه در تهران انجام شده است.

بر این اساس شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران و «اکسنس» فرانسه در تهران با برگزاری نشستی ویژگی‌های ورود تکنولوژیH-OIL  به صنعت پالایش نفت ایران با هدف اجرا در پالایشگاه‌های قدیمی نفت کشور را مورد مطالعه، ارزیابی و بررسی قرار داده اند.

در این نشست نمایندگان شرکت اکسنس فرانسه با معرفی تکنولوژی H-OIL راهکارهای کاهش و ارتقای نفت کوره تولیدی در پالایشگاه‌های موجود نفت کشور را ارائه کرده‌اند ضمن آنکه در این نشست پیشنهادهای فنی استفاده از تکنولوژی H-OIL با هدف تبدیل حدود 77 درصد ته مانده‌های سنگین پالایشگاهی به محصولات نفتی با ارزش همچون سوخت جت، گازوئیل، بنزین، نفت سفید و گازمایع مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته است.

در کنار تولید محصولات جدید نفتی همچون بنزین و گازوئیل یکی دیگر از برگ برنده های معرفی شده برای تکنولوژی H-OIL از سوی شرکت اکسنس فرانسه در تهران، کاربردی بودن این فنآوری جدید در پالایشگاه‌های نفت آبادان، بندرعباس و تبریز بوده است.

به گزارش انرژی نیوز، تاکنون شرکت‌هایی همچون جی جی سی (JGC)، جی سی سی پی (JCCP)، چیودا، ماروبنی ژاپن، اس کی (SK) کره جنوبی در کنار دایلیم اینداستریال کره جنوبی، انی ایتالیا و ساینوپک چین برای حضور در مناقصات طرح‌های توسعه و به روز رسانی پالایشگاه‌های نفت ایران اعلام آمادگی کرده اند.

یکی از مهمترین برنامه‌های در دست اجرا در صنعت پالایش نفت ایران انجام 14 میلیارد دلار سرمایه گذاری با هدف کاهش سهم نفت کوره از حدود 35 درصد فعلی به 10 درصد در سبد محصولات پالایش نفت کشور است.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,