اخبار  ›  نیرو  ›  افزایش 420 مگاواتی ظرفیت واحدهای    

مدیر مرکز مدیریت نیروگاه‌های برق‌آبی اعلام کرد:
۱۳۹۶/۰۹/۰۳ ۱۲:۵۷

افزایش 420 مگاواتی ظرفیت واحدهای برق‌آبی تا پایان امسال


 افزایش 420 مگاواتی ظرفیت واحدهای برق‌آبی تا پایان امسال
مدیر مرکز مدیریت نیروگاه‌های برق‌آبی شرکت مدیریت منابع آب ایران با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون نیروگاه‌های برقابی بیش از 12 میلیارد کیلووات ساعت تولید انرژی داشته‌اند، گفت: این میزان تولید انرژی نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 10 درصدی داشته است.
 
مدیر مرکز مدیریت نیروگاه‌های برق‌آبی شرکت مدیریت منابع آب ایران با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون نیروگاه‌های برق‌آبی بیش از 12 میلیارد کیلووات ساعت تولید انرژی داشته‌اند، گفت: این میزان تولید انرژی نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 10 درصدی داشته است.
فربد استیری در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، ظرفیت منصوبه نیروگاه‌های برق‌آبی کشور را 11 هزار و 874 مگاوات دانست و گفت: با برنامه ریزی صورت گرفته حداکثر توان نیروگاه‌های برقابی برای پیک تابستان امسال بکار گرفته شده بود و واحدهای مجموعه در این مقطع زمانی از ضریب آمادگی 100 درصدی برخوردار بودند.
وی با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون نیروگاه‌های برقابی بیش از 12 میلیارد کیلووات ساعت تولید انرژی داشته‌اند، ادامه داد: این میزان تولید انرژی نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 10 درصدی داشته است.
مدیر مرکز مدیریت نیروگاه‌های برق‌آبی شرکت مدیریت منابع آب ایران ادامه داد: براساس برنامه ریزی انجام شده حدود 11 هزار و 500 مگاوات برنامه تعمیرات ادواری نیروگاه‌های برقابی با شبکه برق کشور هماهنگ شده است که تاکنون شش هزار و 600 مگاوات از ظرفیت‌های برقابی یا تعمیر شده و یا تحت تعمیر قرار دارند.
استیری افزود: برنامه تعمیرات نیروگاه‌های برقابی مطابق برنامه در حال انجام است که امیدواریم با اجرای دقیق برنامه‌ تعمیرات واحدها براساس جدول هماهنگی شده توسط دیسپاچینگ ملی بتوانیم همچون دو سال قبل با تمام توان در زمان پیک تابستان سال آینده در خدمت شبکه برق کشور باشیم.
وی با اشاره به اینکه بخش عمده‌ای از پتانسیل نیروگاه‌های برقابی کشور مربوط به حوضه کارون بزرگ است، تصریح کرد: بخش عمده‌ای از تولید نیروگاه‌های برقابی به منابع آبی بستگی دارد ولی متاسفانه از ابتدای سال آبی تاکنون شاهد بارندگی مناسبی در حوضه کارون بزرگ و کرخه نبوده‌ایم.
استیری ادامه داد: امیدواریم تا قبل از پایان سال شرایط بارندگی در این حوضه آبریز به نحوی باشد که بتوانیم به آورد مناسب و حفظ تراز مخازن متناسب با منحنی بهره‌برداری سدها و به طبع آن میزان حفظ تراز و تولید انرژی دست پیدا کنیم تا مشکلی از نظر تولید انرژی و ذخیره آب برای پیک سال آینده نداشته باشیم.
مدیر مرکز مدیریت نیروگاه‌های برق‌آبی شرکت مدیریت منابع آب ایران در بخش دیگری از سخنان به نیروگاه‌های جدید برقابی کشور اشاره کرد و گفت: براساس طرح‌های اقتصاد مقاومتی 420 مگاوات ظرفیت جدید اعلام شده است که بتوانیم تا پایان سال وارد مدار بهره‌برداری کنیم.
 
واحدهای دو و سه نیروگاه داریان تا پایان سال وارد مدار خواهد شد
وی عملیاتی شدن این طرح را در گرو تضمین و تامین نقدینگی به هنگام دانست و افزود: در تلاش هستیم تا با تامین به موقع منابع مالی بتوانیم تا پایان سال 420 مگاوات یاد شده را عملیاتی و به ظرفیت نیروگاه‌های برقابی کشور بیفزایم.
استیری با تاکید بر اینکه تا پایان سال واحدهای دو و سه نیروگاه داریان وارد مدار خواهد شد، ادامه داد: هم اکنون واحد دوم نیروگاه رودبار لرستان و واحد اول نیرگاه داریان نیز به شبکه متصل شده‌اند.
مدیر مرکز مدیریت نیروگاه‌های برق‌آبی شرکت مدیریت منابع آب ایران تاکید کرد: امیدواریم با تامین منابع مالی نیز در قبال نیروگاه سردشت مطابق برنامه ریزی انجام شده عمل کنیم تا بتوانیم یک واحد 50 مگاواتی را برای پیک سال آینده در مدار بهره‌برداری داشته باشیم.


بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,