اخبار  ›  نفت  ›  رکورد سوآپ نفت ایران شکسته شد/    

«انرژی نیوز» خبر می‌دهد؛
۱۳۹۶/۰۸/۲۱ ۱۷:۰۸

رکورد سوآپ نفت ایران شکسته شد/ ایران آماده سوآپ روزانه 200 هزار بشکه نفت می‌شود


رکورد سوآپ نفت ایران شکسته شد/ ایران آماده سوآپ روزانه 200 هزار بشکه نفت می‌شود

به گزارش خبرنگار انرژی نیوز، با گذشت حدود 100 روز از آغاز ازسرگیری سوآپ نفت خام ترکمنستان، آبان ماه امسال رکورد جدیدی برای سوآپ نفت کشورهای حاشیه دریای خزر از مسیر ایران به ثبت رسیده است.
 
بر این اساس هم اکنون حجم سوآپ ماهانه نفت خام به بیش از 580 هزار بشکه در روز رسیده و به طور متوسط روزانه بین 19 تا 20 میلیون بشکه نفت از مسیر ایران سوآپ می‌شود.
 
«شیرافکن قربانی» از سوآپ ماهانه 580 هزار بشکه نفت کشورهای حاشیه دریای خزر به پالایشگاه تهران خبر داد و گفت: ظرفیت فعلی تاسیسات و خطوط لوله منطقه شمال برای سوآپ نفت 370 هزار بشکه در روز بوده که این ظرفیت با برخی تغییرات قابلیت افزایش به 500 هزار بشکه در روز دارد.
 
معاون عملیات شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت شمال با اشاره به مذاکرات و برنامه ریزی وزارت نفت برای افزایش حجم سوآپ نفت خام ایران در سال 2018 میلادی، اظهار داشت: میتوان به افزایش ظرفیت سوآپ نفت تا 200 هزار بشکه در روز تا سال میلادی آینده امیدوار بود.
 
به گزارش انرژی نیوز، از حدود 100 روز قبل با امضای قراردادی بین شرکت ملی نفت ایران و دراگون اویل امارات، سوآپ نفت کشور بعد از هفت سال توقف از سرگرفته شده است.
 
در طول دو ماه گذشته با آماده‌سازی تاسیسات، اسکله و مخازن ذخیره‌سازی پایانه نفتی شمال، کشتی‌های نفتکش روسی 5 تا 6 هزار تنی حامل نفت سوآپ بدون کوچکترین مشکل و حادثه‌ای در بزرگترین پایانه نفتی ایران در دریای خزر پهلوگیری کرده اند.
 
در همین حال «سید پیروز موسوی» مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران پیشتر با اشاره به آماده سازی کامل پایانه نفتی شمال برای از سرگیری سوآپ نفت کشورهای حاشیه دریای خزر، گفته بود: آماده سوآپ روزانه 100 تا 200 هزار بشکه نفت از پایانه نکا وجود دارد.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,