اخبار  ›  پالایش و پخش  ›  صادرات گازوئیل ایران متوقف شد/    

خبر فوری «انرژی نیوز»؛
۱۳۹۶/۰۸/۱۹ ۱۷:۰۱

صادرات گازوئیل ایران متوقف شد/ صادرات گازوئیل تا اطلاع ثانوی ممنوع است


صادرات گازوئیل ایران متوقف شد/ صادرات گازوئیل تا اطلاع ثانوی ممنوع است

به گزارش خبرنگار انرژی نیوز، صادرات گازوئیل ایران به میزان روزانه 17 تا 20 میلیون مترمکعب در روز متوقف شده که دلیل توقف صادرات این فرآورده نفتی افزایش ذخیره‌سازی و بالا بردن موجودی ذخیره سوخت نیروگاه‌ها و صنایع اعلام شده است.
 
«سید محمدرضا موسوی‌خواه» با بیان اینکه صادرات گازوئیل از مهر ماه امسال به میزان 20 میلیون لیتر در روز متوقف شده است، گفت: دلیل توقف صادرات این فرآورده نفتی را افزایش ذخیره‌سازی سوخت مایع نیروگاه‌ها در آستانه فصل سرما بوده است.آستانه زمستان است.
 
 
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران همچنین از بالا بردن موجودی و ذخیره‌سازی گازوئیل در انبارهای نفت و نیروگاه‌های پرمصرف در استان‌های شمال و شمال غرب کشور شامل آذربایجان غربی، گیلان، مازندارن و گلستان خبر داده است.
 
به گزارش انرژی نیوز، با بهره‌برداری از فازهای جدید پارس جنوبی و افزایش ظرفیت تولید گاز از این میدان مشترک به 570 تا 575 میلیون مترمکعب در روز رسیده که همزمان با افزایش تولید گاز، سهم این حامل انرژی پاک در سبد سوخت هم به بیش از 70 درصد افزایش یافته است.
 
با افزایش عرضه گاز به نیروگاه‌ها و صنایع عملا ایران از دو سال گذشته تاکنون به جمع کشورهای صادرکننده گازوئیل در جهان پیوسته که چین، هند و کشورهای حوزه پاسیفیک مهمترین بازار صادراتی گازوئیل ایران به شمار می‌روند.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,