اخبار  ›  بین‌الملل  ›  جنگ نفت ایران و آمریکا در شبه    

گزارش «انرژی نیوز» از کاسبی جدید «ترامپ»؛
۱۳۹۶/۰۸/۱۸ ۲۰:۱۹

جنگ نفت ایران و آمریکا در شبه جزیره کره آغاز شد/ بزرگترین مشتری نفت ایران هدف قرار گرفت


جنگ نفت ایران و آمریکا در شبه جزیره کره آغاز شد/ بزرگترین مشتری نفت ایران هدف قرار گرفت

به گزارش خبرنگار انرژی نیوز، «دونالد ترامپ» برای باز کردن مسیر افزایش صادرات نفت آمریکا به بازارهای آسیایی و اروپایی، بشکه‌های نفت ایران را هدف قرار داده و چه بسا یکی از دلایل برای هوا کردن «برجام» کاهش صادرات نفت ایران و جایگزین کردن آن با شیل اویل‌های آمریکایی است.

بر این اساس ترامپ راه انداختن یک جنگ تمام عیار نفتی با ایران را در دستور کار قرار داده و حتی «رایان زینک» وزیر کشور آمریکا اخیرا اعلام کرده است: طرح انرژی «دونالد ترامپ» برای کاهش سودهای نفتی تهران و با هدف مهار برنامه موشکی ایران اجرا می‌شود.

همزمان با مرور این تغییر و تحولات، آمریکایی ها بزرگترین بازار نفت و میعانات گازی ایران در آسیا یعنی کره جنوبی را هدف قرار داده و با ارائه پیشنهادهایی قرارداد بزرگی با SK بزرگترین پالایشگر نفت کره جنوبی امضا کردند.

کره جنوبی در ماه سپتامبر به واردات نفت خود از ایران و آمریکا ادامه داد و باعث شد میزان خرید نفت از دیگر مناطق خاورمیانه کاهش پیدا کند زیرا پالایشگران این کشور اقداماتی را برای تنوع بخشی به منابع عرضه خود و نیز کاهش هزینه‌ها انجام داده اند .

شرکت نفت کره جنوبی (KNOC ) با انتشار گزارشی، اعلام کرده است: واردات نفت از ایران در ماه سپتامبر نسبت به زمان مشابه پارسال با ۲۴ درصد افزایش تقریبا به ۳۹۱ هزار بشکه در روز رسیده است.

میانگین واردات نفت خام کره جنوبی از ایران در 9 ماهه نخست سال 2017 میلادی هم به ۴۲۳ هزار بشکه در روز رسید که این نرخ ۴۸ درصد بیشتر از دوره مشابه سال ۲۰۱۶ بوده ضمن آنکه جایگزین کردن نفت ایران با نفت کشورهای خاورمیانه همچون عراق و عربستان 3 تا 4 دلار صرفه‌جویی برای پالایشگران کره‌ای به همراه داشته است.

البته این روی خوش سکه شانس نفت ایران در کره جنوبی بوده و کره به صورت غیر قابل تصوری حجم واردات نفت از آمریکا را در دستور کار قرار داده به طوری‌که واردات نفت کره جنوبی از آمریکا در ماه گذشته با ۵۶ درصد افزایش به ۱۶۶ هزار بشکه در روز رسیده است.

از سوی دیگر بزرگترین مشتری نفت ایران در کره جنوبی به نام SK که دست بر قضا بزرگترین پالایشگر کره هم بوده اخیرا قراردادی برای واردات 7.5 میلیون بشکه نفت تا ژانویه سال آینده با آمریکا امضا کرده است.

البته آمریکایی‌ها برای باز کردن جا برای بشکه‌های نفت خود در کره جنوبی پیشنهادهای قیمتی قابل توجهی هم به پالایشگران این کشور آسیایی ارائه کرده اند تا شعله‌های جنگ نفت بین ایران و آمریکا در بازار کره جنوبی بیش از گذشته افروخته شود.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,