اخبار  ›  گاز  ›  جزئیات ذخیره‌سازی گاز قطر در    

«انرژی نیوز» خبر می‌دهد؛
۱۳۹۶/۰۸/۱۸ ۱۹:۳۶

جزئیات ذخیره‌سازی گاز قطر در مخازن ایران/ رکورد ذخیره‌سازی گاز شکسته شد


جزئیات ذخیره‌سازی گاز قطر در مخازن ایران/ رکورد ذخیره‌سازی گاز شکسته شد

به گزارش خبرنگار انرژی نیوز، آمارهای رسمی شرکت ملی گاز از ثبت رکورد جدید ذخیره‌سازی گاز طبیعی در مخازن زیرزمینی حکایت دارد که بخش عمده‌ای از گاز ذخیره سازی شده مربوط به پارس جنوبی میدان مشترک با قطر است.
 
بر این اساس در ماهه نخست امسال حدود دو میلیارد مترمکعب گاز شیرین صرفا در دو مخزن ذخیره‌سازی شوریجه خراسان و سراجه قم ذخیره سازی شده به طوری‌که تا پایان شهریور در مخزن سراجه حدود 740 میلیون مترمکعب و در مخزن شوریجه هم حدود یک میلیارد و 258 میلیون مترمکعب گاز ذخیره شده که ذخیره این حجم گاز یک رکورد جدید در کشور به شمار می‌رود.
 
علاوه بر این همزمان با افزایش تولید گاز در پارس جنوبی، حجم تزریق گاز شیرین به مخازن نفت خیز جنوب هم افزایش یافته و در طول نیمه نخست امسال در سه میدان نفتی کرنج، کوپال و آغاجاری حدود سه میلیارد و ۸۹۵ میلیون مترمکعب گاز عرضه شده که تقریبا معادل کل سال گذشته در 6 ماهه نخست امسال در این سه میدان نفتی گاز  تزریق شده است.
 
«سعید توکلی» مدیرعامل شرکت انتقال گاز از هم استمرار ثبت رکوردهای جدید تزریق گاز شیرین به مخازن نفت و ذخیره سازی در دو مخزن سراجه و شوریجه تا پایان سال جاری خبر داده است.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,