اخبار  ›  نفت  ›  توتال برگزاری مناقصات فاز 11 پارس    

در گفتگو با «انرژی نیوز» اعلام شد:
۱۳۹۶/۰۸/۱۵ ۱۱:۴۱

توتال برگزاری مناقصات فاز 11 پارس جنوبی را متوقف کرد/ برگزاری مناقصات به کریسمس موکول شد


توتال برگزاری مناقصات فاز 11 پارس جنوبی را متوقف کرد/ برگزاری مناقصات به کریسمس موکول شد

«رضا خیامیان» در گفتگو با خبرنگار انرژی نیوز با بیان اینکه قرار بود مرحله اول مناقصات ساخت بخش فراساحل فاز 11 پارس جنوبی تا مهر ماه امسال برگزار شود، گفت: اما بنا به دلایل نامشخصی توتال برگزاری مناقصات را متوقف کرده و برگزاری آن را به پایان سال 2017 یا اواسط سال 2018 میلادی موکول کرده است.

رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت با اعلام اینکه با وجود توقف فرآیند برگزاری مناقصات اما این شرکت فرانسوی ارزیابی سازندگان داخلی و خارجی در کشورهای مختلف را کماکان در دستور کار قرار داده است، تصریح کرد: توتال مشغول ارزیابی توان و زیرساخت های سازندگان ایرانی برای واگذاری برخی از مناقصات توسعه فاز 11 پارس جنوبی است.

وی با اشاره به برگزاری کارگاه های مشترکی بین توتال و سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران، تاکید کرد: هم اکنون سازندگان ایرانی برای جلب نظر توتال مشغول ارتقای توان فنی خود برای حضور در مناقصات ساخت کالا و تجهیزات هستند.

به گزارش انرژی نیوز، «آپ استریم» اواسط شهریور ماه امسال با انتشار گزارشی، اعلام کرده بود: کنسرسیوم توسعه فاز 11 پارس جنوبی به رهبری توتال فرانسه اولین مناقصه توسعه این فاز مشترک گازی را ت (27 سپتامبر معادل پنجم مهر ماه 1396) برگزار می کند و برگزاری مناقصات تا اکتبر ادامه می‌یابد.

در مجموع برای توسعه فاز 11 پارس جنوبی برگزاری چهار مناقصه شامل طراحی و ساخت جکت، سکوی اصلی، خطوط لوله دریایی 32 اینچی و یک مناطقه برای بارگیری، حمل دریایی، نصب و راه اندازی در دستور کار قرار گرفته است.

در همین حال شرکت نفت و گاز پارس هم شهریور ماه امسال از آغاز تجهیز کارگاه های ساحلی توسعه فاز 11 پارس جنوبی در فاز دوم منطقه ویژه اقتصادی پارس (عسلویه) خبر داده بود.

بخش فراساحلی فاز 11 پارس جنوبی شامل دو سکوی دریایی تولید گازهر یک با ظرفیت یک میلیارد فوت مکعب در روز در فاصله 105 کیلومتری از ساحل، دو رشته خط لوله 32 اینچی دریائی به منظور انتقال گاز به پالایشگاه‌های خشکی و حفاری 22 حلقه چاه تولیدی است.

 بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,