اخبار  ›  پالایش و پخش  ›  اولین قرارداد رسمی «شل» در صنعت    

«انرژی نیوز» خبر می‌دهد؛
۱۳۹۶/۰۷/۰۹ ۱۳:۰۸

اولین قرارداد رسمی «شل» در صنعت نفت ایران امضا شد/ مشارکت انگلیسی‌ها در توسعه قدیمی‌ترین پالایشگاه نفت خاورمیانه کلید خورد


اولین قرارداد رسمی «شل» در صنعت نفت ایران امضا شد/ مشارکت انگلیسی‌ها در توسعه قدیمی‌ترین پالایشگاه نفت خاورمیانه کلید خورد

به گزارش خبرنگار انرژی نیوز، پس از امضای چندین تفاهم نامه همکاری بین شرکت‌های ایرانی و شرکت انگلیسی-هلندی شل برای فروش لایسنس تولید محصولات پتروشیمی، توسعه میادین نفت و گاز و اجرای طرح های GTL، اولین قرارداد رسمی این شرکت انگلیسی در صنعت نفت ایران امضا شد.

بر این اساس شرکت شل انگلیس با مشارکت یک شرکت کانادائی قرارداد طراحی و ساخت واحدهای اسکرابر به منظور حذف آلاینده‌های گوگردی خروجی واحد کت کراکر و بازیافت اسید سولفوریک آپالایشگاه نفت آبادان را آغاز کرده اند.

عملیات اجرایی این طرح جدید پالایشگاهی از حدود یک ماه قبل آغاز شده اما هنوز ارزش این قرارداد به صورت رسمی اعلام نشده است.

در همین حال «رحیم شریف موسوی» مدیرعامل شرکت پتروشیمی مارون اخیرا از امضای 2 قرارداد جدید با شرکت شل انگلیس برای احداث یک واحد اتیلن اکساید و به روزرسانی واحد موجود اتیلن گلایکول پتروشیمی مارون خبر داده است.

شرکت شل اخیرا اولین قرارداد این شرکت انگلیسی-هلندی در قالب فروش لایسنس و انجام مهندسی پایه احداث یک واحد تولید اتیلن اکساید در صنعت پتروشیمی ایران امضا شده است.

بر این اساس شرکت صنایع پتروشیمی ابن سینا همدان و شل انگلیس قراردادی به منظور فروش دانش فنی (لایسنس) و مهندسی پایه احداث یک واحد 120 هزار تنی تولید اتیلن اکساید امضا کردند و حتی تاکنون نشست مشترک با شرکت شل در آمستردام هلند به منظور kom و به اصلاح شروع رسمی پروژه بین دو شرکت انجام گرفته است.

این شرکت انگلیسی همچنین سال گذشته تفاهم نامه ای برای توسعه سه میدان نفت و گازی کیش، یادآوران و آزادگان با شرکت ملی نفت ایران امضا کرده که اخیرا نتایج مطالعات توسعه میدان کیش را ارائه کرده است.

 بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,