اخبار  ›  گاز  ›  رکورد صادرات گاز ایران شکسته شد/    

همزمان با امضای قرارداد فروش گاز به عراق؛
۱۳۹۶/۰۶/۱۵ ۱۶:۰۱

رکورد صادرات گاز ایران شکسته شد/ 5 ماهه پنج میلیارد مترمکعب گاز صادر شد


رکورد صادرات گاز ایران شکسته شد/ 5 ماهه پنج میلیارد مترمکعب گاز صادر شد

به گزارش انرژی نیوز به نقل از شرکت ملی گاز، «مهدی جمشیدی‌دانا» درباره آخرین وضعیت صادرات گاز ایران، گفت: صادارت گاز ایران در طول پنج ماه نخست سال گذشته به صورت میانگین 21.3 میلیون مترمکعب در روز بوده در حالی‌که این رقم در مدت مشابه امسال به 34.8 میلیون مترمکعب رسیده که رشد 64 درصدی مجموع صادرات را نشان می‌دهد.

مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز در خصوص عرضه گاز به نیروگاه‌ها هم اظهار داشت: متوسط عرضه گاز به نیروگاه‌ها در طول 155 روز ابتدای ۵ ماه نخست پارسال 204 میلیون مترمکعب در روز بوده، در حالی که این رقم در مدت مشابه امسال به بیش از 214 میلیون مترمکعب رسیده که رشدی 5 درصدی را نشان می دهد.

این مقام مسئول با بیان اینکه مصرف گاز در صنایع عمده هم  پنج ماهه نخست سال گذشته 96.7 میلیون مترمکعب در روز بوده است، بیان کرد: این مقدار مصرف در طول ۵ ماه نخست امسال به 100 میلیون متر مکعب در روز رسیده که رشدی ۵/۳ درصدی را نشان می دهد.

جمشیدی‌دانا در ادامه با اشاره به این که عرضه تجمعی گاز تحویلی به نیروگاه‌ها در ۵ ماهه نخست سال جاری رشد قابل توجهی را تجربه کرده، گفت: این میزان در سال 95، 5/31 میلیارد مترمکعب و در بازه زمانی مشابه در سال 96، 33 میلیارد مترمکعب بوده است، این در حالی است که جمع گاز مصرفی در صنایع عمده نیز از ۱۵ میلیارد مترمکعب در ۵ ماه نخست سال گذشته، به ۵/۱۵ میلیارد مترمکعب در سال جاری رسیده است.

به گفته مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران، مجموع صادرات گاز در ۵ ماه نخست سال گذشته، 2/3 میلیارد مترمکعب بوده که این رقم در همین بازه زمانی در سال جاری به ۵ میلیارد مترمکعب رسیده که رشد بسیار خوبی را در این زمینه نشان می‌دهد.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,