اخبار  ›  گاز  ›  مصادره تجهیزات یک پالایشگاه گاز    

«اختصاصی انرژی نیوز»؛
۱۳۹۶/۰۶/۱۴ ۱۰:۲۱

مصادره تجهیزات یک پالایشگاه گاز ایران توسط آرامکوی عربستان در فرانسه


مصادره تجهیزات یک پالایشگاه گاز ایران توسط آرامکوی عربستان در فرانسه

به گزارش خبرنگار انرژی نیوز، یکی از پالایشگاه‌های گاز در دست ساخت کشور اخیرا از طریق یکی از پیمانکاران خود سفارش ساخت یکسری تجهیزات اتاق کنترل پالایشگاه را به یکی از شرکت‌های معتبر فرانسوی به ارزش تقریبی 300 میلیون یورو ارائه می‌کند.
 
همزمان با سفارش ساخت این تجهیزات و ساخت اقلام سفارش داده شده، سهام این شرکت فرانسوی توسط آرامکوی عربستان سعودی خریداری می شود و با اطلاع مسئولان آرامکو از ساخت بخشی از تجهیزات پالایشگاه گاز ایرانی توسط این شرکت فرانسوی، با صدور دستوراتی ضمن توقیف تجهیزات گازی ساخته شده پالایشگاه گاز، مبلغ 300 میلیون یورو را به طرف ایرانی بازگردانده و از ارائه تجهیزات ساخته شده خودداری می‌کنند.
 
این اقدام شرکت سعودی درحالی انجام شده که اخیرا قرار است هیاتی دیپلماتکی از سوی وزارت امور خارجه عربستان سعودی برای از سرگیری روابط دیپلماتیک تهران-ریاض به ایران سفر کنند.
 
از سوی دیگر پس از کارشکنی مسئولان آرامکوی عربستان سعودی در تحویل تجهیزات پالایشگاه گاز ایران، ظاهرا پیمانکار این پالایشگاه با دریافت 300 میلیون یورو، ساخت تجهیزات را به یک شرکت دیگر اروپایی سفارش داده است.
 

مدیر این پالایشگاه گاز در گفتگو با انرژی نیوز با انتقاد از عملکرد غیر حرفه‌ای مسئولان آرامکو، گفت: هم اکنون سفارش ساخت تجهیرات انجام شده و اقدامات شرکت عربستانی اختلالی در زمان بندی ساخت این پالایشگاه گاز ایجاد نکرده است.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,