اخبار  ›  پالایش و پخش  ›  مدیرعامل پالایشگاه: یک نفر را هم    

ماجرای اعتراض و تحصن کارکنان پالایشگاه خلیج فارس؛
۱۳۹۶/۰۶/۰۸ ۱۵:۲۷

مدیرعامل پالایشگاه: یک نفر را هم اخراج نکرده‌ایم/ بزرگترین پالایشگاه جهان بهره‌بردار ندارد


مدیرعامل پالایشگاه: یک نفر را هم اخراج نکرده‌ایم/ بزرگترین پالایشگاه جهان بهره‌بردار ندارد

به گزارش خبرنگار انرژی نیوز، به دنبال انتشار اخباری مبنی بر اخراج حدود یکصد نفر از کارکنان شاغل در پالایشگاه خلیج فارس، «مرتضی امامی» مدیرعامل پالایشگاه ستاره خلیج فارس (بزرگترین پالایشگاه‌های میعانات گازی جهان) با رد اخراج کارکنان این پالایشگاه، گفت: نیروهای جدید الاستخدام که تا پایان شهریور ماه قرارداد دارند هم اکنون مشغول به کار هستند.

وی با تاکید بر اینکه پالایشگاه خلیج فارس به 1000 نیروی بهره بردار متخصص نیاز دارد که تاکنون برای این مسئله فکری نشده بود، تصریح کرد: نیروی بهره بردار باید دست کم سه سال آموزش ببینید تا بتواند به عنوان متخصص در یک پالایشگاه کار حرفه ای انجام دهد.

مدیرعامل پالایشگاه ستاره خلیج فارس با بیان اینکه در سال 92 و از طریق یک آزمون استخدامی پالایشگاه خلیج فارس اقدام به استخدام 400 نفر نیروی بهره بردار می کند، اظهار داشت: بعد از مدتی بلاتکلیفی، بخشی از این نیروها با شکایتی که انجام می دهند در بخشهای حراست و آتش نشانی مشغول به کار می شوند و بخشی دیگر که در حال حاضر حدود 200 نفر هستند طبق برنامه های آموزشی باید به شرکت اویکو انتقال پیدا کنند که البته با مخالفت این دسته از کارکنان مواجه شده است.

وی افزود: این عده معتقدند که بدون آموزش مورد نیاز می‌توانند در شرکت پالایش نفت ستاره که البته هنوز راه اندازی کامل هم نشده است، بمانند و فعالیت کنند.

امامی درباره چگونگی استخدام نیروهای بهره بردار مورد نیاز هم توضیح داد: طبق قراردادی که با اویکو منعقد شده این تعداد به اویکو منتقل و حین انجام فعالیت آموزش ببینند و در سال 98، تعداد 1100 نفر بهره بردار متخصص و ممیزی شده به پالایشگاه خلیج فارس تحویل داده شود.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,